تاریخ انتشار خبر: ۷ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۰۷:۱۶:۱۷
کد مطلب : 16693
پاسخ رییس‌جمهور به سی‌ان‌ان چه بود؟

بالاخره موضع روحانی درباره سران فتنه چیست؟

حسن روحانی در حاشیه چهل‌وچهارمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد داووس، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌.ان.‌ان آمریکا به پرسشی درباره سران فتنه پاسخ داد.

عصر آبادان – سایت کلمه که توسط نزدیکان میرحسین موسوی اداره می‌شود، درباره پاسخ روحانی به سوال فرید زکریا، خبرنگار سی ان ان درباره وضعیت فعلی سران فتنه ۸۸ از قول او نوشت: “هیچ‌کس برای همیشه در زندان و حصر نمی‌ماند. معتقدم شرایطی که امروز در ایران بوجود آمده به گونه‌ای است که در آن ملت صلح، نزدیکی بیشتر و عدم وجود شکاف در جامعه را می‌خواهند و بنده فکر می‌کنم شرایط ماه‌های آینده ایران به مراتب از آنچه که در گذشته بوده بهتر خواهد بود و صلح، برادری، اخوت و همزیستی بهتر از گذشته را در ایران شاهد باشیم و من به آن روز امیدوارم.”

images

پاسخ روحانی به مواضع قبلی او درباره همین موضوع که بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح شد، بی‌شباهت نبود. او پیش از این در نشست خبری ای که بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد برگزار شده بود، در پاسخ به پرسشی درباره اینکه درباره از بین بردن فضای امنیتی و رفع محدودیت از چهره های سیاسی چه برنامه‌ای دارد؟ گفته بود: “فضا را خود مردم عوض کردند دولت فضا را دوستی و تعامل کرده است.من مطمئن هستم ما در امور نباید عجله کنیم و خیلی از امور کار یک رئیس جمهور یا یک قوه نیست و کاملا امیدوارم که فضا تحقیق خواهد کرد.”

به نظر می‌رسد روحانی تمایل چندانی ندارد که موضع دقیق خود را درباره سران فتنه و اینکه آیا با رفع حصر آنان موافق است یا موافق بیان کند.

گفتنی است روحانی در سال ۸۹، درباره اتفاقات روز ۲۵ بهمن آن سال که به دعوت و تحریک میرحسین موسوی و مهدی کروبی انجام شده بود گفته بود: “حرکت ۲۵ بهمن گروهی فریب خورده کاملاً محکوم است و قوه‌قضاییه باید براساس وظایف ذاتی خود نسبت به این حرکت ضدانقلابی اقدام کند.”

 

صراط