تاریخ انتشار خبر: ۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۷:۱۸:۰۵
کد مطلب : 16274

با شنیدن مشکلات شهروندان به دنبال ایجاد آرامش در بین مردم هستیم

عصر آبادان: شهردار آبادان با حضور در مسجد حضرت امام موسی کاظم (ع) باب الحوائج کوی سلیج غربی با مردم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از آبادان نو،، محمودرضا شیرازی و اعضای شورای اسلامی شهر به همراه جمعی از معاونین و مسئولین شهرداری به منظور دیدار چهره به چهره با مردم و بررسی مشکلات و معضلات شهروندان از نزدیک و رسیدگی به درخواست های آنان در مسجد حضرت امام موسی کاظم (ع) سلیج حضور یافتند.

در این ملاقات که پس از اقامه نماز مغرب و عشاء برگزار شد، شهروندان این محله درخواست های خود در زمینه های بهسازی معابر، آسفالت، فضای سبز و… را خواستار شدند.

شیرازی اعلام داشت: تمامی تلاش خود در ارائه امکانات و خدمات بهتر به شهروندان این محله در تمامی حوزه های شهرداری اعم از عمرانی، خدمات، ترافیک، اجتماعی و فرهنگی در دستور کار قرار گرفت و راهکارهای لازم جهت رفع مشکل آنان به مدیر منطقه دو ارائه شد.

شهردار آبادان در حاشیه این ملاقات مردمی اظهار کرد: کلیه مدیران شهرداری باید بدون منت و شبانه روزی در خدمت شهروندان باشند و رسیدگی به درخواست های مردمی از اولویت های اساسی مجموعه شهرداری است چرا که ما خدمتگذار مردم عزیزمان هستیم.

به گفته وی ملاقات های حضوری حرکتی است که به طور مستقیم با مشکلات شهروندان آشنا و اقدام به رفع آن می شود.

شهردار آبادان با اشاره به این که در ملاقات های مردمی با شنیدن مشکلات شهروندان به دنبال ایجاد آرامش در بین مردم هستیم، گفت: دیدارهای چهره به چهره ضمن اعتماد سازی، مشارکت مردم را در امور شهری تقویت می کند.

وی مساجد را مأمن و یار و یاور همگان دانست و دیدار و گفتگو با شهروندان در مساجد را زمینه ساز حل و فصل بخش مهمی از مشکلات ‏محلات و ‏نیازهای شهروندان دانست و بر همکاری و تعامل دو جانبه میان مساجد منطقه و شهرداری تاکید کرد و مساجد را مهم ترین پایگاه مردمی و نهاد اجتماعی برشمرد.

در این جلسه بنا به دستور شهردار آبادان مقرر گردید آسفالت خیابان های اصلی و فرعی سلیج غربی، یک پل عابر پیاده بین دو سلیج غربی و شرقی، یک پارک محله ای و یک زمین چمن مصنوعی و یک کتابخانه سیار ایجاد شود که موجب خوشحالی و رضایت مردم سلیج غربی گردید.

گفتنی است در راستای آشنایی بیشتر با مشکلات محله‌های مختلف شهر و شنیدن معضلات شهری از زبان شهروندان، مهندس شیرازی شهردار آبادان و اعضای شورای اسلامی دوره چهارم براساس جدول زمان‌بندی، دیدار مردمی در مساجد سطح شهر را آغاز کرده و تاکنون در مساجد شهرک دریا، محله سده و سلیج حضور یافته اند.