تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۲۲:۴۲:۴۱
کد مطلب : 100987
یک مقام مسئول دانشکده علوم پزشکی آبادان:

با عرضه غیرقانونی موادنیروزا در آبادان برخورد می شود/فقط داروخانه ها مجاز به فروش مکمل های ورزشی هستند

عصر آبادان: معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: استفاده از داروهای نیروزا در بین جوانان و ورزشکاران برای افزایش حجم عضله با هدف زیبایی و یا شرکت در مسابقات بدنسازی بدون بررسی و نظر پزشک یا متخصصان طب ورزشی دیده شده است.

niroooooza-asreabadan

به گزارش عصر آبادان ؛  دکتر مرتضی جعفری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار عصر آبادان اظهار داشت : مشکلی که در سال‌های اخیر خود را به صورت جدی نشان داده است مصرف مواد نیروزای غیر مجاز در افراد غیر ورزشکار است.

وی اضافه کرد: این افراد بدون آگاهی کافی در مورد تاثیرات و عوارض مواد نیروزا خودسرانه اقدام به مصرف برخی از مواد نیروزا می‌کنند.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان در ادامه بیان کرد: استفاده از این داروها و میزان مصرف آنها فقط به نظر کارشناسان و پزشکان متخصص بستگی دارد. افراد می‌توانند با مراجعه به متخصصان طب ورزشی یا تغذیه و رژیم درمانی، مکمل ورزشی و تغذیه‌ای مناسب مصرف کنند.

جعفری در قسمت دیگری از صحبت‌های خود، اضافه کرد: تنها داروخانه‌ها، مجاز به عرضه مکمل‌های ورزشی هستند و تاکید کرد که سلامت موادی که از طریق دیگر کانال‌ها و به صورت غیرمجاز توسط دست فروشان، مکمل‌فروشی‌ها و باشگاهای ورزشی در اختیار مردم قرار می‌گیرند از آن جایی که هنگام ورود به کشور مورد آزمایش قرار نگرفته و سلامتی آنها توسط وزارت بهداشت تایید نشده، به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

وی خاطرنشان کرد: بازرسان معاونت غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان به همراه اداره اماکن نیروی انتظامی با تشکیل یک تیم، مکان عرضه غیرقانونی مکمل‌ها را مورد بازدید قرار می‌دهند. این بازدیدها به‌صورت مستمر ادامه خواهد داشت و با متخلفان مطابق قوانین و مقررات برخورد می‌شود.