تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۸:۴۶
کد مطلب : 58263

با فروش جوایز، قله‌های بلند جهان را فتح می‌کنم/ وزارت ورزش برای چه کاری بنا شده است؟

کوهنورد مشهور ایران گفت: وزارت ورزش کمکی به من نمی‌کند و با فروش جوایز، هزینه‌های صعود به قله های بالای ۸ هزار متر را تامین می‌کنم.

 عظیم قیچی‌ساز در گفت‌وگو با فارس،‌ اظهار داشت: چند ماه پیش مصاحبه‌ای انجام دادم و گفتم وزیر ورزش ورزشکار مطرح کوهنوردی‌ را هم نمی‌شناسد و از آن زمان ۵ ماه گذشته است. تاکنون یک دقیقه هم نتوانستم با وزیر صحبت کنم. ۵ بار از طریق اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و فدراسیون کوهنوردی برای دیدن وزیر اقدام کردم تا مشکلات پیش رویم را بازگو کنم اما دریغ از یک بار وقت ملاقات.

وی ادامه داد: طبق قانون می‌خواهم از تسهیلات تحصیلی به عنوان ورزشکاری که عناوینی را در جهان دارد، استفاده کنم که ۶ ماه است پیگیری‌هایم به نتیجه نرسیده و در سازمان‌های مختلف مرا پاس‌کاری می‌کنند.

کوهنورد مشهور ایران که تاکنون ۱۳ قله مرتفع بالای ۸ هزار متر را فتح کرده است،‌ عنوان کرد: هنگام تجلیل از قهرمانان با توجه به رتبه‌ای که من داشتم باید بیش از ۳۰ سکه دریافت می‌کردم اما تنها ۱۲ سکه به من دادند که آن را هم نگرفتم تا حق واقعی‌ام پرداخت شود. گفتند به این موضوع رسیدگی می‌کنند، اما فکر نمی‌کنم نتیجه‌ای داشته باشد و امیدی ندارم. اگر قرار باشد ۱۲ سکه به من بدهند هرگز نمی‌پذیرم.

قیچی‌ساز با مطرح کردن این سؤال که نمی‌دانم وزارت ورزش برای چه کاری بنا شده است، گفت: این وزارتخانه بدون ورزشکاران هویتی ندارد و غیر از رسیدگی به مشکلات ورزشکاران چه کار دیگری می‌خواهد انجام می‌دهد؟ من فقط حق و حقوقم را می‌خواهم نه چیز دیگری. فقط می‌خواهم مرا به عنوان ورزشکار به دانشگاه معرفی کنند اما این کار کوچک را هم انجام نمی‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت ورزش و سازمان تربیت‌بدنی اسبق هیچ نقشی در صعود من به قله‌ها نداشتند،‌ گفت: با فروش جوایزی که دریافت می‌کنم هزینه‌های صعودم را تامین می‌کنم. من برای صعود به قله‌ها که هزینه بالایی هم دارد اسپانسر می‌گیرم و کمکی از سوی وزارت ورزش و سازمان تربیت‌بدنی نشده است.

قیچی‌ساز در پایان با اشاره به اینکه بهار ۹۴ آخرین قله بالای ۸ هزار متر را فتح خواهم کرد، ‌گفت: قله لوتسه آخرین قله برای ثبت رکورد جهانی و پیوستن به باشگاه ۸ هزارتایی‌ها خواهد بود البته می‌خواهم پس از آن قله اورست را یک بار دیگر آن هم بدون اکسیژن فتح کنم تا یک افتخار برای کشورم ثبت کرده باشم.

انتهای پیام