تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰:۳۶
کد مطلب : 127146
دونالد ترامپ:

با پول جنگ در خاورمیانه می‌توانستیم دو بار آمریکا را بازسازی کنیم

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در مصاحبه‌ای از به راه انداختن جنگ ۱۵ ساله آمریکا در خاورمیانه انتقاد کرد.

با پول جنگ در خاورمیانه می‌توانستیم دو بار آمریکا را بازسازی کنیم

 دونالد ترامپ در مصاحبه اختصاصی با تلویزیون سی بی اس که نخستین مصاحبه تلویزیونی او پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری بود در پاسخ به سوالی درباره عملکرد دولتمردان آمریکا گفت: سیاستمداران ما برای مدتی طولانی، مردم را مایوس کرده اند. آنها، مردم را در زمینه اشتغال مایوس کرده اند. آنها حتی در حوزه جنگ نیز مردم را مایوس کرده اند. ما از پانزده سال پیش در این جنگ (در منطقه خاورمیانه) درگیر هستیم. ما شش تریلیون دلار در منطقه غرب آسیا هزینه کرده ایم.  ما با این پول می توانستیم کشورمان را دو مرتبه از نو بازسازی کنیم. به وضع جاده ها، پل‌ها، تونل‌ها و فرودگاه‌هایمان نگاه کنید که شبیه مکان‌های ازرده خارج است. این وضع (نتیجه انتخابات) رد وضعیتی است که در طول مدتی طولانی پیش آمده است.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد او در دوران ریاست جمهوری اش همانند پیروزی اش مردم را متعجب خواهد کرد گفت: من عملکردی بسیار خوب خواهم داشت البته بسته به اینکه چه شرایطی پیش بیاید. در برخی مواقع باید شدیدتر برخورد کرد. وقتی به دنیا نگاه می کنم می بینم که چگونه کشورهای مختلف از وضع ما بهره برداری می کنند. با افتخار می گویم که اولویت اول من آمریکا خواهد بود. عملکرد من به این صورت نخواهد بود که همانند گذشته باشد یعنی وضعی که براساس آن، ما این کشور را از دست می دادیم. ما در حال باخت بودیم. ما کشور را از دست داده ایم. علت پیروزی من در انتخابات نیز همین مسئله بود. من براحتی توانستم در انتخابات پیروز شوم. ما به پیروزی بسیار بزرگی دست یافتیم.

به گزارش تسنیم ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا از لفاظی های دوران رقابتهای انتخاباتی اش در زمان حضور در کاخ سفید استفاده خواهد کرد گفت.. گاهی لازم است از لفاظی های خاصی استفاده شود تا مردم انگیزه پیدا کنند. من نمی خواهم فقط یک شخصیت کوچک خوب باشم که لحن ثابتی داشته باشد. البته در بسیاری از موارد من همینطور خواهم بود. بی تردید من می توانم اینطور باشم. این کار آسان است. رفتار اینگونه، آسان تر است. باید صادقانه بگویم که اینگونه بودن، آسانتر است.

 

 

انتهای پیام/