تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۵:۱۶
کد مطلب : 74226

بحث پول شد و پای استان های دیگر هم به ریزگردها باز شد/ابتکار با دستان پر از خالی در اهواز!؟

طبق گفته های ابتکار اعتبار نهایی به تصویب نرسیده است و این امر به هفته های بعد موکول شده است این اظهارات این سوال را به وجود می آورد که با این اوصاف دستان ابتکار در سفر به اهواز هم آنقدر که وعده می داد پر نیست پس چرا راهی اهواز شده اند؟ امروز آمدن بدون تصویب اعتبار با دیروز آمدن که بهانه دست پر داشتید چه فرقی دارد؟!

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛ با سرفه و اسپره آسم این چند هفته برایتان گزارش نوشتیم و مردم سعی کردند خود را زنده نگه دارند تا ببینند این بسته حمایتی دولت تدبیر چه خواهد بود؟ ابتکار که بسته حمایتی را بهانه کرد تا چادرش در روزهای خاکی اهواز خاکی نشود امروز بعد از کاهش موقت گردوخاک راهی اهواز شد تا برایمان نوش دارو بیاورد پس از مرگ سهراب.

ابتکار که در این هفته ها بیش از گذشته نشان داد میانه خوبی با نقدپذیری ندارد تمام قد به جنگ منتقدین خود رفت و با سیاسی کردن قصه همه چیز را سر آن دولت و این مجلس خراب کرد تا کمی خود را  از تحت فشار خارج  کند او  بالاخره بعد از چند روز غیبت سوار بر هواپیما شد تا  به قول خودش با دستان پر به خوزستان بیایید اما به راستی ابتکار برای خوزستان چه خواهد آورد؟آیا او با مصوبات کارساز راهی اهواز است یا با ماسک و شیر و از این حرفها؟

معصومه ابتکار در گفت‌وگو با ایرنا  قبل از آمدن به اهواز می گوید:در جلسه اخیر هیات دولت برنامه اقدام ملی مقابله با گرد و غبار با تاکید ویژه بر استان خوزستان مطرح و وظایف و اعتبارات مورد نیاز برای اقدامات اجرایی هر دستگاه نیز تعیین شد.

وی افزود: اعتبارات لازم برای این کار به تصویب رسید، اما قرار شد استان‌های دیگری هم که درگیر پدیده ریزگرد است، بررسی و بعد از بازگشت معاون اول رئیس‌جمهور از عراق، اعتبار مورد نظر نهایی و ابلاغ شود، از این رو ممکن است تا هفته آینده طول بکشد.

طبق گفته های ابتکار اعتبار نهایی  به تصویب نرسیده است و این امر  به هفته های بعد موکول شده است این اظهارات این سوال را به وجود می آورد که با این اوصاف دستان ابتکار در سفر به اهواز  هم آنقدر که وعده می داد پر نیست پس چرا راهی اهواز شده اند؟  امروز آمدن بدون تصویب اعتبار  با دیروز آمدن که بهانه دست پر داشتید چه فرقی دارد؟!

نکته دوم در اظهارات رئیس سازمان محیط زیست این است که گویا حالا که ناله خوزستانی ها از وضعیت گردوخاک به فلک رسیده است پای استان های دیگر هم برای اعتبار و بودجه به این موضوع باز شده است مثلا شاید تهران و اصفهان هم نیازمند بودجه ای برای مقابله با گردوخاک باشند نه؟! خدا را چه دیدی مثل ۵۵ میلیارد سال ۹۳ که نمایندگان خوزستان می گویند یک ریالش به خورستان نرسید.

رهیاب نیوز