تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۹:۵۷
کد مطلب : 91664

بحران نشت نفت در کالیفرنیا/آغاز عملیات نجات+عکس

به گفته مقامات کالیفرنیا ۱۰۵ هزار گالن نفت خام به آبهای ساحلی ریفیجیو نشت کرده است که این مقدار پنج برابر بیش از میزان انتظار بوده و پاکسازی آن ازخط ساحلی سانتا باربارا ماه ها به طول خواهدانجامید.

 

به گزارش  عصر آبادان، نشت نفت که از زمان معاملات افزایش تولید کالیفرنیا آغاز شده، جوامع کشاورزی را تحت تأثیر قرارداده و منجر به ایجاد محدودیت های شدید در استفاده از آب شده است.

به نوشته سایت اسپوتینگ اینترنشنال، هرچند بازرسین به علت نشت نفت در این منطقه پی نبرده اند، اما همچنان بدون توقف به بررسی تأثیرات زیست محیطی آن ادامه می دهند.تا کنون تعداد اندکی از پلیکان ها، شیر های دریایی و فوک های آغشته به نفت ازشرایط مرگبار موجود نجات یافته اند.

انجمن مدیریت خط لوله و مواد خطرناک ، شرکت پلینز آل امریکن پایپ‌لاین را که در ساعت ۲۰۰۰ گالن نفت از طریق خطوط لوله خود منتقل می کند، «بدترین متخلفین» نامیده است.

اوضاع دسترسی به آب در خلیج منطقه شرقی فرانسیسکو روز سه شنبه با آسیب رساندن به یک سد لاستیکی و آلوده شدن ۵۰ میلیون بشکه آب آشامیدنی که  مصرف ۵۰۰ خانوار را تأمین می کرد، وخیم تر شده است.

مقامات از انگیزه ایجاد رخنه در این سد بی اطلاع می باشند.

 فرماندار کالیفرنیا با اعلام وضعیت اضطراری در این ایالت خواهان بسیج همه منابع برای مواجه به این حادثه شده اما مشخص نیست که پاکسازی ساحل از نفت چه مدت طول خواهد کشد.

منبع: دانا

انتهای پیام/