تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۸:۵۷:۴۵
کد مطلب : 50193
حجت الاسلام حاجتی در جمع مردم مسجدسلیمان:

بختیاری ها معتقدند زیر سایه امیرالمونین هستند/ماجرای ارادت قوم بختیاری به حضرت علی(ع) از زبان مستشار انگلیسی

امام جمعه موقت اهوازدر دومین شب از اجرای زنده نمایش واقعه غدیرخم در جمع پرشور مردم مسجدسلیمان اظهار داشت : بختیاری ها معتقدند زیر سایه امیرالمونین هستند و زیر این سایه باقی خواهند.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان، به نقل از آسماری نیوز ،حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی امام جمعه موقت اهواز و استاد حوزه علمیه  خوزستان در دومین شب از اجرای زنده نمایش واقعه غدیرخم در جمع پرشور مردم مسجدسلیمان  ضمن تبریک عید غدیر به امت سرافراز بختیاری و مردم شهید پرور مسجدسلیمان اظهار داشت : سخنرانی در این مراسم کار درستی نیست اما از باب اینکه امشب را بهانه ای برای بیعت مجددی با مولایمان  حضرت علی  (ع) بکنیم دقایقی نکاتی را عرض خواهم کرد

 

وی افزود : ایل سلحشور بختیاری یکی از افتخاراتی که دارد و  ما همیشه به آن می نازیم و در استان و مجالس مختلف بیانش می کنیم و بزرگان و علمای کشور هم نسبت به این قضیه تاکید دارند و حتی رهبر معظم انقلاب هم در دیدار با اعضای کنگره شهید شیرعلیمردان خان به آن اشاره کردند اینست که ما بختیاری ها در طول تاریخ عاشق امیرالمومنین بودیم و تابع ایشان بودیم.

حجت الاسلام حاجتی عنوان کرد:پدران و اجداد ما همواره بر زبانشان ذکر یا علی(ع) جاری بوده است. همه می دانید که این صحبت های حاجتی از روی اغراق و مبالغه نیست  ,  فرزندان شما مادران و پدران بزرگوار در حالی شیر مادرشان را می خورند و لقمه پاک پدران را میل می کنند که از کودکی این رمز سعادت و موفقیت بر زبانشان نقش می بندد و آن ذکر یا علی است. محبت علی بر جانشان راسخ می شود و از این جهت ما خدا را شاکریم و به خودمان می بالیم و به شما افتخار می کنیم که در بین مردمانی رشد کردیم که وقتی نام علی به میان می آید  اینگونه گرد هم جمع می شوند.

امام جمعه موقت اهواز تاکید کرد : زمانی اجداد شما بر قله های سر به فلک کشیده بختیاری و در این کوهسارهای زاگرس با کمترین امکانات در مقابل ظلم خاندان پهلوی و قاجار مقاومت می کردند و هرگز حاضر نشدند از نام علی تبری کنند و از راهش دور شوند. حتما شنیدید که یک انگلیسی در کتاب خاطراتش نوشته من در منطقه بختیاری ایذه بودم  و نزد یکی از سران بختیاری صحبت می کردیم که یک جوان با لباس محلی نزد ما آمد , لباسش خاکی بود  و  با آن بزرگ بختیاری صحبت میکرد وقتی پرسیدم که آن جوان چه می گفت فهمیدم که آن جوان مورد حمله یک حیوان قرار گرفته و رو به حیوان گفته است که تو مخلوق خدایی و از مقام حجت الهی درکی داری تو را به حق علی با من کاری نداشته باش. از زبان آن مرد بختیاری شنیدم که این جوان معتقد است اگر نجات پیدا کرده به حرمت نام امیر المومنین است. این نشان از باور و ارادت عمیق بختیاری ها به حضرت امیر المومنین(ع)  است.

وی افزود:این ارادت نسل به نسل و خانه به خانه و ایل به ایل منتقل شد تا در زمان انقلاب اسلامی این مسجدسلیمان را دشمنان امیر المونین بمب باران می کردند در حالی که گردان سلمان مسجدسلیمان در خط مقدم جبهه می جنگیدند و بچه های همین محلات اطراف در این گردان بودند و حدود ۵۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کردند و در همان حال موشک های ۱۲متری اهدایی شرق و غرب به صدام یزید بر سر مردم فرود می آمد. مردم مسجدسلیمان  یادتان نرفته در یک روز ۱۲۰شهید در مسجدسلیمان تشییع کردید امت علی دوست بر سر عهد خود باقی ماندند و شهدای خود را تشییع می کردند  در حالی که  آه و ناله های خود را پنهان کردند تا در راه روح الله باقی بمانند و پرچم امیر المومنین در اهتزار باقی بماند. بخاطر مقاومت شما و حضور شما هزاران نفر در این شب گرد هم امدند تا حادثه بزرگ غدیر را ببینند و دوباره نام علی را بر زبان هایشان جاری کنند و با علی پیوند محبت و ولایت  ببندند .

این  استاد حوزه علمیه خوزستان تصریح کرد : بختیاری ها معتقدند زیر سایه امیرالمونین هستند و زیر این سایه باقی خواهند ماند. بختیاری ضرب المثلی دارد که می گوید اگر گپی نداری برو  زیر سایه برد گپی بنشین ( اگر بزرگی نداری برو زیر سایه یک سنگ بزرگ بنشین ) این خیلی با معناست مگر می شود بدون بزرگ و بدون امام  و بدون رهبر پا در این وادی نهاد ,  وادی ای که وادی امامت و رهبری است.

وی ادامه داد:ما اعلام می کنیم امشب که ای مردم عالم ای کسانی که چشم و دلتان به نام علی  و با مقاومت این مردم محب علی روشن شده ,ای شیعیان یمن که بعد از ۴۰سال روز غدیر را جشن گرفتید و امروز شیعیان علی تنگه باب المندب را در اختیار گرفته اند. اعلام میکنیم شما خیالتان راحت باشد که سنگر داران ایران اسلامی امثال این مردم غیور بختیاری هستند که یک لحظه از راه امیر المومنین تخطی پیدا نمی کنند.

حجت الاسلام حاجتی با اشاره به مشکلات مردم و شهر مسجدسلیمان  تاکید کرد : بارها گفتم مسجدسلیمان مشکلات فراوان و عقب ماندگی های فراوان دارد  که با زحمت مسئولین قابل حل است. اما مردم بزرگوار بدانند که هر مقدار به نام امیر و راه امیر اقتدا بکنیم و پرچم این خاندان را به احتزاز در اوریم راه برای حل مشکلاتمان بیشتر باز خواهد شد. امروز کلید رمز سعادت ما احیا مساجد است ,کلید رمز سعادت مسجدسیمان این جماعت با شکوه است و بسیار مهم است که امام علی(ع)  فرمود در شب و روز غدیر تجمع کنید تا خداوند مشکلات شما را حل کند.

مدیر سابق حوزه های علمیه خوزستان گفت:باید نام علی(ع) را بر زبان ها جاری کنیم و  یاد علی را زنده نگه داریم  و روز غدیر را بزرگ بداریم. این تجمع امشب و دیشب برای بیان این مطلب است که  تمام جهانیان و  وهابیت و  داعشی های کثیف و  آنهایی که پیغام میدهند که  می خواهند گنبد حضرت علی (ع) و امام حسین  (ع) و حضرت زینب (س) را تخریب کنند بدانند که ملت علی (ع) و امت و یارانش در دنیا و در ایران و مسجدسلیمان و  در بین ایل غیور بختیاری زنده اند و تا اینها هستند آنها هیچ غلطی نمی توانند بکنند همانطور که آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند.

 

 

 

 

امام جمعه موقت اهواز در پایان خاطرنشان کرد : این درس امیر المونین است که حضرت امام خمینی (ره ) دوباره برای ما تکرار و باز آموزی کردند. حضرت امام فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد , در این جمع با مولایمان عهد می بندیم و می دانیم که ولایت فقیه ولایت امیر المونین است و پشتیبان ولایت فقیه خواهیم بود.