تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۲:۱۰
کد مطلب : 90189

بخشدار مرکزی آبادان: جامعه هدف مواد مخدر، دانش‌آموزان و دانشجویان هستند

بخشدار مرکزی آبادان گفت: جامعه هدف در زمینه اعتیاد به مواد مخدر، دانش‌آموزان و دانشجویان هستند.


به گزارش عصرآبادان، حسنعلی علیدوست ظهر امروز در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبادان در سال ۹۴ اظهار کرد: امروزه مواد مخدر صنعتی و سنتی بعد از فقر، رشد بی‌رویه جمعیت، تهدیدات زیست‌محیطی و سلاح‌های هسته‌ای به عنوان پنجمین تهدید برای نسل بشر به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه چیزی در حدود ۲۵۰ میلیون نفر در دنیا به انواع مواد مخدر اعتیاد دارند، افزود: علاوه بر مصرف کنندگان مواد مخدر، عده زیادی نیز در امر توزیع آن نقش دارند که به طور تقریبی می‌توان گفت در حدود ۱۰ میلیون نفر در چرخه توزیع مواد مخدر در جهان دست دارند.

بخشدار مرکزی آبادان تصریح کرد: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل کشور ما در زمینه مبارزه با مواد مخدر، مرز مشترکی است که به طول هزاران کیلومتر با کشور افغانستان داریم.

علیدوست افزود: به علت همجواری ایران با افغانستان و از زمان ورود غربی‌ها به خاک این کشور، علاوه بر افزایش و تسهیل کشت مواد مخدر در زمین‌های زراعی آنها، ورود این مواد به داخل ایران از راه قاچاق نیز افزایش یافت.

وی در ادامه با بیان اینکه خانواده‌ها رکن اساسی در پیشگیری از اعتیاد فرزندان به مواد مخدر هستند، گفت: وجود حتی یک معتاد در خانواده‌ها موجب ایجاد خطر فرهنگی جدی برای سایر اعضای خانواده می‌گردد و می‌تواند منجر به اعتیاد سایرین شود.

بخشدار مرکزی آبادان در ادامه به اختلالات روانی ناشی از اعتیاد به مواد مخدر اشاره و خاطرنشان کرد: جامعه هدف در این زمینه دانش‌آموزان و دانشجویان هستند که برای جلوگیری از بروز هرگونه آسیب نیاز است تا آموزش و پرورش و بهزیستی کارهای جدی در این زمینه انجام دهند.

علیدوست افزود: در سال ۹۳ در حوزه‌های مختلفی که با آسیب مواد مخدر و اعتیاد به آن مرتبط هستند، بیش از ۱۰ میلیارد تومان خسارت مالی به کشور وارد شد.

وی ادامه داد: بحث مبارزه با مواد مخدر یک بحث اجتماعی است که همه ما در آن سهیم هستیم و همگی باید در جهت کاهش زیان‌های ناشی از این ناهنجاری اجتماعی تلاش کنیم.

بخشدار مرکزی آبادان در پایان بیان کرد: از اعضای کارگروه مبارزه با مواد مخدر می‌خواهیم تا به طور مستمر در جلسات این شورا شرکت کرده و سایر اعضا را در جریان برنامه‌ها و فعالیت‌های خود قرار دهند.

منبع: فارس