تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۳:۴۶:۲۱
کد مطلب : 93719
بخش دوم/گفتگوی تفصیلی حجت الاسلام شفیعی با رهیاب:

بخش استکبارستیزی گفتمان امام(ره) نیاز امروزمسئولان است/رهبر انقلاب گفتمان امام(ره) را اولویت بندی کردند

حجت الاسلام شفیعی مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های خوزستان طی بازدید از شبکه اطلاع رسانی رهیاب در گفتگو با خبرنگاران این پایگاه خبری به بررسی ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) پرداخت.

حجت الاسلام شفیعی مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های خوزستان طی بازدید از شبکه اطلاع رسانی رهیاب در گفتگو با خبرنگاران این پایگاه خبری به بررسی ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) پرداخت.بخش دوم این گفتگوی تفصیلی را در زیر می خوانید:

*گفتمان حضرت امام را منقطع نمی دانم بنابراین تعبیر من این است که ما گفتمان انقلاب را که گفتمان حضرت امام و گفتمان حضرت آقاست باید در یک مجموعه ببینیم .

*تفسیر و ترجمه اندیشه حضرت امام (ره)امروز در بیانات حضرت آقا در حال انجام است  ؛ یعنی ما همان نگاهی را که به ائمه بعد از پیامبر داریم همان نگاهی را که به روایات در استمرار و تداوم  آیات قرآن داریم؛ همین چهارچوب نگاه را معتقدم باید داشته باشیم.

* نمی توانیم بپذیریم اعتقاد به امام منقطع و جدای از اعتقاد به ولایت و رهبری است . این انقطاع برای من مفهوم  و مقبول نیست یعنی همه کسانی که از روی تحلیل و فهم درست به امام اعتقاد داشتند امروز همان اعتقاد را در استمرار راه به رهبر معظم انقلاب دارند.

*گفتمان حضرت امام منشور انقلاب اسلامی است ، مگر می شود انقلاب اسلامی بدون اندیشه امام باشد  آن جمله معروف حضرت آقا که می فرمایند: این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست ،لذا امام و انقلاب قابل تفکیک نیستند .

* فکر می کنم امروزبه دامن زدن به بخش استکبار ستیزی در گفتمان امام و بخش صدور انقلاب اسلامی در تحولات جهانی محتاجیم. برای شرایط داخلی کشور گفتمان استکبار ستیزی امام باید سرلوحه تحلیل و نگاه مسئولان و مردم باشد و در بخش فرامرزی گفتمان حضرت امام در حوزه انقلاب اسلامی و ضرورت صدور انقلاب اسلامی.

*ما بیداری اسلامی را در حقیقت محصول صدور انفلاب اسلامی می دانیم .که حضرت آقا فرمودند ممکن است جایی بیداری اسلامی را بکوبند ولی این محو شدنی نیست. بیداری اسلامی محصول اندیشه های اسلامی و این انقلاب اسلامی بود که ترس را بایکوت کرد و هراس را از صحنه خارج کرد و این انقلاب اسلامی بود که  شجاعت و مقاومت را معنا داد.

*ایستادن در برابر ظلم و نترسیدن از کشته شدن ، هزینه دادن برای رهایی و آزادی همه درس هایی است که انقلاب اسلامی داده است.

* گفتمان امام باید در متن  جامعه بماند و  به گفتمان جامعه  تبدیل شده و  سرلوحه کار اندیشمندان و متفکران و نخبگان و فرهیختگان باشد ولی طبیعتا اولویت بندی گفتمان امام به تناسب شرایط روز همانی است که رهبر معظم انقلاب  مطرح کرده و برجسته اش می کنند.

* بعد از رحلت حضرت امام در این سالها اتفاقاتی به وجود آمده است، دشمنان انقلاب اسلامی سرمایه گذاری بسیاری را انجام داده اند ،که بعد از رحلت حضرت امام طومار انقلاب اسلامی  را بپیچند وچیزی از آن باقی نگذارند لکن خداوند متعال لطف کرد و بر ما منت نهاد ،خون های شهدا را خداوند متعال تضمین کرد و با این جابه جایی که پس از رحلت حضرت امام  و جانشینی حضرت آقا صورت گرفت  انقلاب اسلامی یک لحظه دچار توقف و درنگ نشده است .

*الان وارد بیست و هفتمین سال رحلت امام می شویم ،در این بیست و هفت سال می بینیم که اندیشه امام و سیره مقام معظم رهبری  دامن زده شد و آرمان های انقلاب اسلامی به وسیله حضرت آقا دنبال شدند و ایشان اجازه یک سر سوزن انحراف یا زاویه پیدا کردن  از نقطه اصلی را در این حرکت ندادند.

* در این شرایط تنها راه این است  که آحاد مردم پشت سر مقام ولایت حرکت کنند این حبل المتینی است که ما با تمسک بر آن از همه سختی ها و فراز و نشیب ها عبور خواهیم کرد. از خدای متعال طول عمر رهبر عزیزمان را خواستاریم . رهیری که به جمهوری اسلامی اختصاص ندارد ، به مختصات و هویت شناسنامه ای ما محدود نمی شود، اندیشمندان کشور های اسلامی نوعا روی این مسئله تعصب دارند که شما رهبر انقلاب اسلامی را از آن خودتان ندانید بلکه او متعلق به همه مسلمانان است.

*شاید دو سال پیش هیئتی از بحرین به خوزستان آمده بود سه نفر از اندیشمندان بحرینی بودند برای دیداری نزد ما آمدند صریحا این جمله را یکی از آنها عنوان می کرد که ما وقتی از حضرت آیت الله خامنه ای به امام تعبیر می شود احساس می کنیم ما هم جزء این امت هستیم لذا شما از به کار بردن واژه امام برای آیت الله خامنه ای بخل نورزید.