تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۹:۳۲
کد مطلب : 67460

برای اولین بار در استان کف‌پوش‌های ویژه نابینایان در ایرانشهر ساخته می‌شود

شهردار ایرانشهر گفت: شهرداری ایرانشهر با همکاری بخش خصوصی برای نخستین بار اقدام به ساخت کف‌پوش‌های ویژه نابینایان در این شهرستان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری پهره شهردار ایرانشهر در محل آغاز به‌ کار این پروژه در این باره اظهار داشت: شهرداری ایرانشهر با همکاری بخش خصوصی شروع به تولید موزاییک و جدول رنگی و سنگ مصنوعی در این شهرستان کرد.

محمد انوش امینی فرد افزود: این شرکت تولیدی که به‌روزترین تکنولوژی‌های تولید قطعات سنگ مصنوعی و موزاییک در کشور را داراست از امروز کار خود را درمحل شهرداری ایرانشهر آغاز کرد.

IMG-20150114-WA0001

وی افزود: این شرکت تولیدی با مشخصات فنی و مقاومت فشاری‌ برای کف‌پوش‌ها با سایز‌های مختلف و درصد سایش نزدیک به صفر که سبب دوام این قطعات در برابر شرایط محیطی این شهرستان می‌شود، اقدام کرده است.

امینی‌فرد عنوان کرد: همچنین از دیگر مزیت‌های این  سنگ‌های مصنوعی درصد نفوذپذیری پایین و از لحاظ رنگ نیز از تکنولوژی نانو استفاده شده است که حداقل ۱۰ سال ضمانت رنگ و ثبات رنگ را دارا بوده و از نظر قیمت به مراتب کمتر از سنگ‌های طبیعی است و به لحاظ کیفی بالاتر از دیگر موزاییک‌هاست.

IMG-20150114-WA0002

وی گفت: لازم به ذکر است که تولیدات فوق با حداقل آب مصرفی بوده که این نیز یکی دیگر از ویژگی های این محصول است که حداقل صرفه‌جویی در آب شرب ۸۰ درصد نسبت به دیگر تولیدات است.

امینی‌فرد تصریح کرد: همچنین با اجرای کف‌پوش‌های طرح نابینایان که ایرانشهر نخستین شهر استان سیستان و بلوچستان است که این طرح در آن اجرا می‌شود، می‌توان به عبور و مرور نابینایان کمک شایانی کرد که در آینده تمامی شهرستان‌ها می‌توانند از این طرح در معابر خود استفاده کنند.

انتهای پیام/ص