تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۵:۵۲:۵۷
کد مطلب : 22731
برای توقف کشتی رانیا و فساد در اروند؛

عُرضه ی دینی مدیرانم آرزوست! /مردم با رقاصی چند دختر بی حیا شاد نمی شوند

شهرداری آبادان قصد دارد همان کشتی مسئله دار را در رودخانه اروند و پیش چشمان زائران راهیان نور به حرکت در آورد.بدون اینکه کسی از بابت اجرای ناهنجار و گستاخانه سال گذشته کشتی رانیا ابراز تاسف و عذرخواهی کرده باشد.

کار خلاف قانون در هر جایی بد است. چه در آبادان و تهران باشد و چه در هر نقطه ای از کره خاکی.ضمن اینکه جسارت به مناسبات و تعارفات جوامع نیز در هر مکان و زمانی مذوم و مطرود است و مقاومت آحاد مردم را در پی دارد.

rania-kashti-fesad5-1

با این مقدمه کوتاه به بررسی اقدامات ضد فرهنگی یک برنامه ی فرهنگی! که قرار است توسط شهرداری اجرا شود ، می پردازیم تا دلایل مخالفت با حرکت کشتی رانیا (بخوانید کشتی گناه و فساد) که هدفمند نبودن اجرای آن بعید به نظر می رسد روشن شود.

اولاً  شرع مقدس اسلام اختلاط زنان و مردان نامحرم را به شدت تقبیح می کند و با هشدارهای مکرر در روایات مختلف ، آن را مایه فساد و تباهی اخلاق در جامعه می داند و مسلمین را به شدت از این مهم بر حذر می دارد.

بدیهی است رعایت اصول اخلاقی و دینی که شرع آنها را مشخص کرده ، لازم است. لذا اختلاط زنان و مردان نامحرم در همه ی زمان ها و مکان ها  یک کار قبیح و ناپسند بوده و می تواند مایه هلاکت و سقوط معنوی هر جماعتی باشد.

ضمن اینکه در کشوری مانند ایران که قوانین برگرفته از احکام الهی و اخلاقی است ، اینگونه زشتی ها و پلیدی ها بصورت صریح در قانون نیز آمده که مردم موظف به رعایت آنها هستند.

دوم اینکه برخی از سرزمین ها به سبب رویدادهای مختلف تاریخی در آنها، از شرایط ویژه ای نسبت به دیگر مکان ها برخوردار می شوند. مثلاً کربلای معلی که چرایی تقدس آن بارز است و یا همین آب و خاک آبادان و خرمشهر و رودخانه بزرگ اروند  که در جریان رخداد بزرگ دفاع مقدس و جنگ تحمیلی آغشته به خون هزاران شهید و متبرک به انوار الهی و آسمانی شدند.

rania-kashti-fesad4-1

در همه جای عالم ، مردم نسبت به شهر و اماکنی که برای شان ارزش های معنوی دارد نگاه مهمی دارند و سعی می کنند معنویت آن را حفظ کنند. در حالی که آبادان و خرمشهر به دلیل تفکرات ایدئولوژیک برای مردم ، ارزش های به مراتب بالاتر و عمیق تری دارند و صاحبان این مناطق نیز حق دارند با تمام وجود از ارزش هایی که در خاک و آب پر برکتش نهفته است  پاسداری کنند.

لذا هم شرعیات و قوانین حاکم بر کشور و هم موقعیت بی نظیر آب و خاک آبادان و خرمشهر ، همه دلایل محکمی هستند که هر کدام شان به تنهایی برای جلوگیری از مفسده ی عمومی ی چون کشتی رانیا ، کافی است.

با این وجود و علیرغم ابراز نگرانی مومنین آبادان و خرمشهر اما در درون این کشتی ، تعدادی از دختران و پسران نامحرم بدون رعایت شئونات اخلاقی و عرفی و حتی بدون در نظر گرفتن حضور سایر خانواده ها ،  در جلوی چشمان همگان ضمن کشف حجاب ، به رقاصی و پایکوبی و … پرداخته و متاسفانه صدای هیچ مدیر باعرضه ای! برای اعتراض بلند نمی شود.

rania-kashti-fesad2-1

این در حالی اتفاق افتاد که تمامی اسباب لازم از جمله آلات ساز و آواز و موسیقی و تمبک های بزرگ و … از قبل و برای اجرای چنین برنامه ساختارشکنانه ای در کشتی مذکور تدارک دیده شده بود.

امسال نیز شنیده ایم شهرداری آبادان قصد دارد همان کشتی مسئله دار را در رودخانه اروند و پیش چشمان زائران راهیان نور به حرکت در آورد.بدون اینکه کسی از بابت اجرای ناهنجار و گستاخانه سال گذشته کشتی رانیا ابراز تاسف و عذرخواهی کند.

بارها عنوان کرده ایم که با شادی مخالف نبوده و نیستیم و معتقدیم همه مردم در کنار خانواده های خود به اجرای برنامه های فرهنگی فرح بخش و نشاط آور نیاز دارند و بهتر است هر چه بیشتر در این راستا به اجرای برنامه پرداخت اما باور نداریم که با هتک حرمتها و رقاصی برخی دختران بی حیا و هرزه گی تعدادمعدودی از مردان بی غیرت ، مردم شاد و با نشاط بشوند.

rania-kashti-fesad3-1

لذا با اطمینان می گوییم عوامل پشت پرده این اقدامات به هیچ وجه به فکر شادی توده ی مردم نیستند بلکه عده ای از آنها به فکر خالی کردن جیب های مردم و اندوختن ثروت برای خود واطرافیان شان بوده و گروه دیگری تلاش می کنند با قداست شکنی و عادی سازی گناه در مناظر عمومی سطح اعتقادات مردم را کاهش دهند تا بعد از استضعاف عقیدتی و اخلاقی مردم به مقاصد مورد نظر خود دست یابند.

لذا بهتر است شیرازی شهردار آبادان خود را از شراکت با این فساد بزرگ برهاند و نگذارد در آب هایی که هنوزبوی خون غواصان مفقودالاثر زیادی  از آن به مشام می رسد، عده ای آشکارا هوسرانی کنند.

 1. مردم می‌گه:

  سلام
  بهتر نبود عکس خانوم های بی حجاب را شطرنجی می کردید
  فکر کنم نگاه کردن به آنها حرام است وخود نوعی اشاعه فحشاء است

 2. مرتضی می‌گه:

  برای اطلاع بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید …
  این بی حرمتی در سال گذشته هم صورت گرفته بوده!:
  http://newabadan.com/fa/node/108

 3. تعمیرکار می‌گه:

  اونایی که توی منطقه آزاد مسوول این بی بندوباری بودن باید جوابگو باشند.. آخه غیرتمون کجا رفته ؟ این چه وضعه ؟ به کجای این کار میگن ،کار فرهنگی ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خجالت هم خوب چیزیه

 4. مولودی می‌گه:

  بنازم به غیرت دینی جانشین انتظامی ابادان که سال گذشته مردانه وارد قضیه شد و در روز سیزده فروردین بساط گناه را از توی کشتی جمع کرد .

 5. فریدالدین عطار می‌گه:

  حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) با تندروان مماشات نمی کردند، از آنها تبری می جستند و با آگاهی بخشی افکار عمومی ملت ایران و ملت های جهان را از زاویه و فاصله تندروی با دینداری، میثاق گرایی و ولایتمداری آگاه می ساختند، انحلال گزینش ها به دلیل تندروی ها، عنایت به همه گروه ها و جناح های سیاسی وفادار به نظام دینی برای نمودارسازی اعتدال گرایی، مردم داری و اعتمادسازی در پرونده عملکرد امام راحل(ره) از بهترین نمادها و نمودهای تلاش حضرت امام(ره) برای گسترش اعتدال گرایی و جلب اعتماد همه اقشار ملی است.
  تاریخ سیاسی ایران نشان داده است که در همیشه تاریخ، سیاست بازان قدرت طلب با موج آفرینی و فریب افکار عمومی و سیاستمداران دوراندیش، دیندار و حق مدار با برنامه ریزی، آگاهی بخشی و هدایتگری به قدرت سیاسی رسیده اند، ملت ایران هم دوران سیاه حکومت های ستم شاهی را و هم نظام جمهوری برآمده از انقلاب اسلامی را تجربه کرده اند، در شرایط کنونی هرگاه وفاداران به آئین مدنی و حکومت دینی در عرصه برنامه ریزی، آگاهی بخشی و روشنگری درخشیده اند قدرت سیاسی را به نفع اسلام، نظام و ملت کسب کرده اند و برای کشور، عزت، اعتبار و اقتدار آفریدند، همه برجستگی های کنونی در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی، فنی، اطلاعاتی و امنیتی دستاورد تلاش های اقشار میثاق گرای ملی با دینداری و ولایتمداری است.
  ندروی در حوزه فرهنگ و سیاست یکی از بزرگترین نگرانی های دینداران و هوشمندان ملت ایران است، عرصه های اقتصاد، امنیت و اعتبار و اقتدار کشور و ملت را با سایش و فرسایش روبرو می سازد، کسانی که تندروی را برای نظام دینی و امنیت ملی خطرساز نمی دانند ناآگاهان بی بصیرت و یا دشمنان اعتبار و اقتدار ملت هستند، هرگز نباید حوزه های دفاع مقدس و ایستادگی در برابر دشمنان انقلاب اسلامی را که برآمده از متن آموزه های دینی و مسئولیت شناسی خردورزان ولایتمدار است با تندروی های سیاسی برای تخریب و تضعیف شخصیت های دینی و ملی و آسیب رسانی به حوزه نفوذ و اقتدار رهبری دینی مخلوط کرد.
  مدافعان نظام دینی در جبهه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی، فنی و اطلاعاتی و امنیتی افتخارآفرینان خردمند و ارزشمند برای ملت و کشورند و در هیچ شرایطی نباید با تندروان منطق ناشناس و با شیطان هم جبهه، همسو و هم صدا مقایسه شوند.
  تندروان، اصلاح طلب، اصولگرا، دیندار، ولایتمدار، میثاق گرا و قانون گرا نیستند، هویت حقیقی تندروان، تندروی، حرمت شکنی، ارزش ستیزی و اعتمادسوزی است، اصولگرایی و اصلاح طلبی حقیقی دو گرایش ارزشی و دینی و دقیقاً بی کم و کاست اعتدال گرایی اند.
  اصولگرایان، اصلاح طلبان و اعتدال گرایان وفادار به نظام دینی در جبهه افراط گرایی قرار ندارند، افراط گرایان از نادانان، معاندان و منافقان تشکیل می شوند و باید با موهبت آگاهی بخشی، هدایتگری و برخوردهای قانونی به اصلاح و اعتدال آراسته شوند.

 6. اشنا می‌گه:

  ای بابا
  دلتون خشه
  بایدمسولینی که درایام عیدسکوت کردند به بهانه شادی مردم خیانت بی حیای به پا شد
  عزل شوند وازاین شهر بروند
  هرکس میخواد باشه…..باشه
  وا مصیبت ها

 7. محمدرضا می‌گه:

  خوشا به غیرت دینی جناب اقای دکتر …. توصیه میکنم جناب اقای نماینده این تصاویر را هم به پرونده های کنسرت ها ضصمیمه نماید تا هرجا خواست ارایه نماید زودتر نتیجه بگیرد.

 8. دوست می‌گه:

  عصرابادان
  اول به تو میگم
  بعدبه مسولین بی کفایت ابادان
  شمااین عکسهابه دستت رسید نتو نستی کاری انجام بدی خلاف شرع انجام دادی این برای شماعصر….
  اقایان محترم این میز وصندلی به کسی وفانکرده که به شماوفا کنه که برای بقاخودتون چشماتون بستید
  این خیانت توابادان ودرابهای اروندرخ بده
  امام جمعه محترم
  مسولین امرموجبات این بی حیای را فراهم کردن چرا شما سکوت کردید؟

 9. اعتدال می‌گه:

  به نظرم گردشگری و تفریح بدون گناه و بی حیایی هم میشه انجام داد. شاید بعضی ها عرضه انجامشو ندارن. ما شیعیان غیرتمون ابالفضلیه. خدایا بعضی ها دارن با این کاراشون خون به دل امام زمان عج میکنند.

 10. عزیز می‌گه:

  سلام این عکسها مال امسال است یا پارسال