تاریخ انتشار خبر: ۴ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۴:۳۸
کد مطلب : 33968
مدیر برق جنوب خوزستان در گفت و گو با عصر آبادان:

برای حل مشکل برق روستائیان ، تشکیل کمیته های تخصصی ضروری است / واگذاری انشعاب به اماکن فاقد سند روستایی و شهری ، غیر قانونی است

مهندس غضنفری به خبرنگار ما گفت: اخیراً بخشنامه ای از سوی استانداری به سازمان های خدماتی از جمله شرکت توزیع برق ارسال شد که طی آن هرگونه واگذاری انشعاب به اماکن فاقد سند و پروانه ساختمان، غیر قانونی اعلام شد.

ghazanfari-asr

به گزارش عصر آبادان دو روز پیش خبری در همین سایت خبری منتشر شد تحت این عنوان که اهالی یکی از روستاهای حوالی آبادان به دلایلی از انرژی برق بی نصیب هستند و متاسفانه شرایط بدی را تجربه می کنند. بر همین اساس خبرنگار عصر آبادان با مدیریت برق جنوب در شهرستان ارتباط برقرار کرد تا جویای قضیه شود.

مهندس رضا غضنفری مدیر برق جنوب در آبادان در این باره به خبرنگار ما گفت:آنچه باید در ابتدا به آن اشاره کرد این است که شرکت توزیع برق بر حسب قوانین و مصوبات استانداری و دولت ، به وظایف خود عمل می کند و خارج از آن نمی تواند اقدامی صورت دهد.

وی افزود: اخیراً بخشنامه ای از سوی استانداری به سازمان های خدماتی از جمله شرکت توزیع برق ارسال شد که طی آن هرگونه واگذاری انشعاب به اماکن فاقد سند و پروانه ساختمان، غیر قانونی اعلام شد.

مدیر برق جنوب اظهار داشت: به نظر می رسد این مهم در جهت اصلاح امورات خدمات شهری و ضابطه مند کردن شرایط و برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی صورت گرفته است که البته ضرورت مهمی دارد و می تواند باعث پیشگیری از اتلاف سرمایه ها باشد.

غضنفری خاطر نشان کرد: با این وجود با تشکیل کمیسیون ماده ۱۰۰ در شهرستان و بررسی ابعاد مختلف از جمله رفع موانع موجود در شهرها و روستاهای حومه ، می توان تصمیماتی گرفت که شرایط واگذاری انشعاب به متقاضیان تسهیل یابد.

وی یادآور شد: بخش عمده ای از متقاضیان از اقشار کم در آمد و حتی تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و به همین دلیل باید راهکاری درنظر گرفته شود تا از امتیازاتی که دولت محترم برای آنها در نظر گرفته است مانند انشعاب رایگان و غیره ، بهره مند شوند.

مدیر برق جنوب افزود: اصولاً اخذ انشعاب غیر مجاز به هر دلیل می تواند باعث قطعی ناخواسته ، نوسان برق وهمچنین سلب مدیریت شبکه های توزیع توسط شرکت توزیع برق باشد که خود تبعات سوء اجتماعی را به دنبال دارد.لذا تنها راهکار موجود ، تشکیل کمیته های تخصصی جهت رفع این مشکل می باشد.