تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , مهر, ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۱:۳۸
کد مطلب : 102055
نماینده مردم ماهشهر :

برجام از خطوط قرمز نظام عبور کرده است/برجام تاثیر منفی در حمایت از جبهه مقاومت خواهد داشت

آقاجری تایید کرد طرح یک فوریتی با یک اعمال نفوذ تصویب شد ولی این طرح قطعا نمی تواند اشکالات وارد بر برجام را برطرف کند.

حبیب آقاجری نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با رهیاب پیرامون تحلیل و ارزیابی خود از تصویب طرح یک‌فوریتی اقدام متناسب که دیروز در مجلس کلیات آن تصویب شد گفت:طرحی که دیروز در مجلس تصویب شد اشکالات زیادی دارد برجام در جاهای زیادی از خطوط قرمز نظام عبور کرده است.
وی ادامه داد:یک بخش جزئی از تحریم ها آن هم پس از اقداماتی که ما انجام می دهیم و راستی آزمایی ها برداشته می شود ولی بقیه تحریم ها سر جای خود باقی خواهند ماند.
آقاجری گفته است با اجرای برجام، ساختار تحریم ها برقرار است و هر موقع که یکی از کشورهای غربی یا امریکا اراده کند تحریم ها به حالت اولیه خود بر می گردد.
وی معتقد است در بحث موشکی و دفاعی هم قطعنامه، بندهای بسیار بدی دارد به گونه ای که حتی آقایان دولت هم به این مسئله معترف هستند بخشی از آن می گوید ایران حق ندارد موشک هایی که قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارد را طراحی کند و داشته باشد این در حالی است که تمام موشک های بالستیک بیش از ۳۰۰ کیلومتر برد، قابلیت حمل کلاهک هسته ای را دارند.
نماینده مردم ماهشهر می گوید در بحث تسلیحات متعارف هم تمام واردات و صادرات باید با اجازه شورای امنیت باشد اگر اینگونه باشد مشکلات زیادی برای ما پیش می آید و تاثیر منفی در حمایت از مقاومت خواهد داشت.
وی افزود:برجام در بحث هسته ای هم اشکالات اساسی دارد جز یک بخش بسیارناچیز در حد ۵ هزارسانتریفیوژ که در نطنز کار می کند دیگر در هیچ جا چنین اجازه نداریم در ضمن اجازه انبار کردن مواد غنی شده را نداریم یعنی سانتریفیوژ هم بچرخد ولی تولیدی در کار نیست.
آقاجری تایید کرد طرح یک‌فوریتی اقدام متناسب با اعمال نفوذ تصویب شد ولی این طرح قطعا نمی تواند اشکالات وارد بر برجام را برطرف کند.