تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۰:۵۶:۳۴
کد مطلب : 20543

برخورد قاطع با عرضه‌کنندگان کالای غیراستاندارد در خوزستان

مدیرکل استاندارد خوزستان از برخورد قاطع با عرضه‌کنندگان کالای غیراستاندارد در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برخورد قاطع با عرضه‌کنندگان کالای غیراستاندارد در خوزستان

عصر آبادان – رضا دهدشتی‌زاده امروز  اهواز اظهار کرد: اداره کل استاندار خوزستان به عنوان متولی تعیین کیفیت کالا اهتمام جدی را در راستای استاندارد سازی محصولات واحدهای تولیدی سرلوحه کار خود دارد.

وی افزود: بر همین اساس کارشناسان این اداره کل اقدام به کنترل دقیق بازار و جلوگیری از عرضه محصولات غیر استاندارد توسط مراکز عرضه می‌کنند و در صورت مشاهده اجناس غیر استاندارد، ضمن توقیف محصول، عرضه کنندگان را به مراجعه قانونی ذیصلاح معرفی خواهند کرد.

مدیرکل استاندارد خوزستان ادامه داد: کارشناسان این اداره کل از ابتدای سال جاری تاکنون ۸ هزار و ۴۶  واحد صنفی را مورد بازدید و بازرسی قرار داده و یک هزار و ۵۱۰ نمونه نیز به‌صورت تصادفی از واحدهای صنفی در زمینه‌های مختلف اخذ و جهت بررسی میزان انطباق آنها با استانداردهای ملی مربوطه جهت انجام آزمون به آزمایشگاه‌های اداره کل و یا آزمایشگاه‌های مورد تائید صلاحیت این اداره کل ارجاع شده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: کارشناسان این اداره کل ۹۱۶ واحد صنفی را مکلف به مرجوع کردن کالای بی‌کیفیت و بدون نشان استاندارد کرده و به آنها تذکر و اخطار داده شد تا از عرضه، فروش و انبار کردن محصولات غیر استاندارد خودداری کنند.

دهدشتی‌زاده خاطرنشان کرد: در این مدت ۳۲۵ کالای مشمول استاندارد اجباری فاقد نشان استاندارد شناسایی و توقیف شده و ۱۶۱ واحد صنفی نیز بدلیل فروش اجناس غیر استاندارد توسط واحد حقوقی این اداره کل به مراجع ذیصلاح از جمله اداره تعزیرات حکومتی و دادگستری استان جهت سیر سایر اقدامات قانونی معرفی شده‌اند.

وی در پایان از شهروندان خواست هنگام خرید هرگونه کالا به نشان استاندارد آن توجه کرده و با خیالی آسوده نسبت به تهیه و مصرف کالا با نشان استاندارد اقدام کنند و در صورت مشاهده هر گونه کالای فاقد نشان استاندارد و یا دارای نشان استاندارد اما با کیفیت پایین‌تر از حد انتظار مراتب را جهت بررسی موضوع با تلفن ۱۵۱۷، سامانه رسیدگی به شکایات مردمی اداره کل استاندارد خوزستان در میان بگذارند.

 

فارس