تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۷:۵۰
کد مطلب : 116893

برخی از وزرای اقتصادی دولت دریافت های میلیاردی دارند/دست اندازی به بیت المال گناهی نابخشودنی است

عباس پاپی زاده اظهار داشت:این اصلا قابل قبول نیست که مدیران دولتی میلیاردها تومان درآمد داشته اند برخی از وزرای دولت که در حوزه اقتصاد فعال هستند دریافت های میلیاردی دارند این ظالمانه است.

عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با رهیاب با انتقاد از فیش های نجومی برخی مدیران اظهار داشت:مردم از مسئولین صداقت می خواهند حتی اگر مسئولین نتوانند برای مردم کاری کنند ولی باید با مردم صادق باشند.
وی ادامه داد:درست در زمانی که  تورم، رکود و بیکاری بزرگترین مشکلات کشور هستند و هر خانواده ایرانی چند جوان بیکار دارد شنیدن خبر فیش های نجومی برخی مدیران مردم را آزرده خاطر کرده است.
نماینده دزفول گفت:این اصلا قابل قبول نیست که مدیران دولتی میلیاردها تومان درآمد داشته اند برخی از وزرای دولت که در حوزه اقتصاد فعال هستند دریافت های میلیاردی دارند این ظالمانه است.
وی ادامه داد:مردم ما مردم عاقل، فهیم و دانایی هستند زمانی که بحران کشور را تهدید می کند مثل دوران هشت سال دفاع مقدس ،مردم با بدترین شرایط ساخته اند و با تمام کمبودها خودشان خرج جنگ را پرداخت کردند.
پاپی زاده تصریح کرد:در دوارن جنگ یکی از علل حمایت وپشتیبانی های مردم به خاطر صداقت و ساده زیستی مسئولین بود مردم می دیدند که کشور مشکلاتی دارد و کسی هم سواستفاده نمی کند.
وی اضافه کرد:امروز که این فیش های حقوقی رو می شود یک تناقض آشکار را نمایان می کند که موجب ناامیدی و دلسردی مردم می شود.
نماینده دزفول گفت:دست اندازی به بیت المال یک گناه نابخشودنی است اما بزرگتر از آن ضربه زدن به اعتماد مردم است کسانی که این فیش های حقوقی را برای خود و یا دوستانشان فراهم کردند به اعتماد مردم نسبت به نظام لطمه وارد کردند و این یک ظلم بزرگ و نابخشودنی است.
وی اضافه کرد:مردم اگر بدانند مسئولین آنها پاکدست،باوجدان و ساده زیست هستند همیشه امید دارند که وضعیت درست خواهد شد اما وقتی این فیش های حقوقی مسئولین بی مسئولیت و بی وجدان را می بییند یک تصوری ایجاد می شود که نکند مسئولان فقط به فکر تامین خودشان و اطرافیانشان هستند این موجب بی اعتمادی می شود و انسجام ملی را از بین می برد.
پاپی زاده گفت:بدون هیچ تعارفی باید با مقصرین و مسببین دریافت های نجومی برخورد شود وظیفه سازمان بازرسی برخورد با این فیش های نجومی است خیلی از این کوتاهی ها به سازمان بازرسی بر می گردد دستگاه های نظارت کننده وقتی از همان ابتدا با این تخلفات برخورد نکنند کم کم به یک فرهنگ غلط در بین مسئولان تبدیل می شود و آن وقت هر کس فقط به دنبال تامین منافع و جیب خودش خواهد بود.