تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۱:۳۰:۳۱
کد مطلب : 106362

با دم زدن از آمریکا خود را از چشم ملت نیندازید / برجام هم تمام شد مردم منتظر تحقق وعده های تان هستند

عصر آبادان: امام جمعه آبادان از دولتمردان خواست بعد از نهایی شدن برجام ، برای رفع مشکلات کشور برنامه ریزی کنند.

امام جمعه آبادان در خطبه های نماز جمعه این هفته خطاب به دولتمردان اظهار داشت:برجام تمام شد، کار کنید و تحول ایجاد کنید. مردم منتظرند شعارها عملیاتی شود.حضرت آقا هم خطوط قرمز را در خصوص نحوه مواجهه با غربی ها و آمریکا مشخص کردند.برای تحقق همه وعده هایی که به مردم دادید گفتید منتظر برجام هستید.حالا که که به پایان رسید به فکر رفع مشکلات باشید. فشار گرانی و تورم و رکود ،مردم را آزار می دهد.

وی افزود: سال هاست که می گویید از رکود عبور کردیم و آمار بانک مرکزی چیز دیگری است و مردم نمی دانند. مردم را متهم به نادانی و بی سوادی کردید. یک روزی هم می گفتید ما کاری به آمارها نداریم و جیب مردم ملاک است.آن کسی که می خواهد خرید کند به جیب خود نگاه می کند.حالا بررسی کنید ببینید آیا مردم توان خرید مایحتاج اولیه خود را دارند یا نه؟ آن وقت می فهمید چه کسی دروغ می گوید.لذا در نوع صحبت کردن ها و موضع گیری های خودتان دقت کنید.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از ۳۰۰ هیئت تجاری وارد کشور شدند.گزارش حضور این هیئت ها را به مردم بدهنید و بگویید کدام یک از این هیأت ها که آمدند دنبال این بودند که تکنولوژی وارد کشور کنند.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: برخی از کشورهای اروپایی در حسرت سرمایه گذاری مجدد در کشورمان هستند تا بعضی شرکت های شان از ورشکستگی نجات یابند.آنها معتقدند بعد از برجام بازاری برای شان به وجود آمد تا کسب وکار خودشان رونق بگیرد.مسئولان ما باید مراقب این نگاه باشند.

وی با اظهار تاسف از نگاه برخی وزرای دولت یازدهم به مقوله توان درونی کشور ، خاطر نشان کرد: نباید پیری و فرتوت بودن بعضی از اعضای کابینه باعث شود که مجبور شوند بگویند مدیر خارجی را وارد کشور کنیم. چون خودشان از لحاظ جسمی توان ندارند از جوانان توانمند کشورمان غفلت می کنند.جوانان ۲۵ و ۲۶ ساله ما در دوران دفاع مقدس، فرماندهان ارشد بودند و مدیریت کردندو بعد از جنگ هم همینطور خواهد شد.این نقص از خود شماست که نتوانستید در طول دروان مسئولیت های مختلف ، مدیر تربیت کنید.

خطیب جمعه آبادان گفت: یکی از کارهایی که باید صورت گیرد این است که تکنولوژی و صنعت و زمینه های اشتغال و تولید وارد کشور شود و حضور شرکت های خارجی منجر به افزایش تولید داخل و فراهم شدن زمینه های اشتغال و رونق کسب و کار شود.مبادا حضور شرکت های خارجی باعث شود که شهرک های صنعتی تعطیل شود بلکه اقتصاد مقاومتی باید در دستور کار مسئولان دولت قرار گیرد.

با دم زدن از آمریکا ، خودتان را از چشم ملت نیندازید

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی به اظهارات اخیر یکی از وزاری دولت اشاره و تصریح کرد: چرا بعضی ها به گونه ای موضع گیری می کنند که انگار همه مشکلات کشور به دلیل رابطه برقرارنکردن مسئولان قبلی با آمریکایی هاست.چرا بعضی از صلح طلبی دم می زنند در حالی که نظام ما هنوز به هیچ ملتی ظلم نکرد و حق هیچ کس را ضایع نکرد.هیچ هواپیمایی را در آسمان ساقط نکرد و بیش از ۲۰۰ نفر انسان بی گناه را در دریای خلیج فارس از بین نبرد. به هیچ کشوری مواد شیمایی نداد تا علیه ملت ها به کار گیرند.ما به هیچ کشوری جنگ ۸ ساله را تحمیل نکردیم.

وی یادآور شد: آمریکا در طول ۳۵ سال خیلی به ما ظلم کرد. اما ما به هیچ کشوری ظلم نکردیم و با هیچ کشوری سر جنگ نداشتیم.نظام ما همواره از مظلوم دفاع و حمایت کرده است.چرا عده ای یک جوری از صلح طلبی حرف می زنند که انگار ایران تاکنون به دنبال جنگ و خشونت علیه دیگران بوده است.

امام جمعه آبادان خاطر نشان کرد: آنهایی که سال ۸۸ آمدند بخشی از جامعه به آنها اعتماد کردند اما سرانجام از چشم ملت افتادند.هرکس از خط رهبری و ولایت فقیه تخطی کرد و جدا شد قطعاً از چشم ملت خواهد افتاد.هرکس منویات امام و رهبری را عمل کند مردم جان شان را فدایش می کنند.این واقعیتی است که باید مدنظر قرار دهند.کاری نکنند از چشم ملت بیفتند.

وی به موضوع اهانت دیپلماتیک مسئولان فرانسه در استقبال از رئیس جمهور کشور مان اشاره کرد و اظهار داشت: در بعضی جاها ابهت ایران اسلامی مورد خدشه قرار گرفت.هم در استقبال ها و امضای اسناد و بعضی رسوم دیپلماتیک نباید چنین اتفاقاتی می افتاد.برنامه ریزها و کارشناسان باید دقت می کردند تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد.

 

حضور امام و امت در کنار هم برای رسیدن یک آرمان الهی ، ضامن پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی

امام جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود به در پبیش بودن ۳۸ امین بهار پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی اشاره  و خاطر نشان کرد: عوامل پیروزی انقلاب و استمرار این حرکت را مرتباً باید تکرار کرد . علتش این است که اگر از عوامل کوتاهی کنیم و جدا شویم این انقلاب آرمانی و الهی که در مسیر ائمه هدی و انبیاء الهی در حال حرکت است از مسیر خود خارج خواهد شد.

وی در ادامه به بررسی عوامل پیروزی و استمرار انقلاب پرداخت و اظهار داشت: قیام ملت الهی و دینی بود به همین سبب هرکجا مردم احساس خطر کردند وارد میدان شدند.سال ۵۹ احساس خطر کردند برای محافظت از انقلاب ، تمام سختی ها و تلخی ها را با جان ودل خریدند.عزیزترین عزیزان که سرمایه عمرشان بوده را برای دفاع از انقلاب دادند و هرکجا احساس خطر کردند بدون اینکه فراخوانی باشد، وارد صحنه شدند و مانند آنچه در ۹ دی ۸۸ گذشت که احساس کردند عناصر فتنه آکریکایی-انگلیسی در صدد ضربه زدن به نظام و انقلاب و ارزش ها هستند ، احساس تکلیف می کنند و به وسط میدان می آیند.در هر انتخاباتی چون می دانند هر رأی پشتوانه نظام اسلامی است ، وارد شدند و در ۳۶ انتخابات شرکت کردند و میزان حضورشان موثر بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی افزود: در راهپیمایی های ۲۲ بهمن و سایر مناسبات مهم دینی و ملی نیز مردم همواره با تمام وجودشان وارد صحنه شدند و می شوند.علتش این است که این مکتب ، مکتب الهی ، معنوی و دینی و ارزشمندی است.

وی به عامل دوم پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این مکتب دینی ، رهبری دینی هم داشت ، رهبری که تمام همت و هدفش پیاده کردن احکام اسلام ناب محمدی(ص) بود.مبنای قیامش ، احیای ارزش های دینی و الهی بوده است.

خطیب جمعه آبادان جامع بودن برنامه انقلاب برای زندگی مردم را سومین عامل دانست و یادآور شد: این انقلاب برای همه ابعاد زندگی مردم برنامه داشت و دارد.یعنی این انقلاب صرفاً فرهنگی یا صرفاً اقتصادی نبود و منحصر به یک رویکرد خاص نبود بلکه برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه داشت.

وی در ادامه گفت: مردم به عنوان عامل مهم دیگر ، با اراده خودشان وارد صحنه انتخابات شدند.و یک حکومت آرمانی را تشکیل دادند.لذا برای استمرار آن نیز به حضور همین مردم نیاز هست.مردمی که اگر در صحنه حضور پیدا نکنند دشمنان شاد می شوند.بصیرت و بیداری و حفظ گوهر ایمان در وجود مردم می تواند ضامن بقای انقلاب اسلامی باشد.

خطیب جمعه آبادان به عامل مهم مدیران و مسئولان در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و تصریح کرد:مسئولان باید یک قدم جلوتر از مردم باشند وکسی که می خواهد مدیریت کند در نظام اسلامی نباید همپای مردم بلکه باید در همه صحنه ها از مردم جلوتر و پیشگام تر  باشد.

وی افزود:مدیر در انقلاب اسلامی ، تقوایش باید بالاتر از مردم باشد.بی تقوایی است که باعث خراب شدن کارها می شود و عاقبت به پای نظام هم نوشته می شود. اگر هوای نفس غالب شود ، مدیر فقط خودش را می بیند و یا برای حزب و گروهش حرف می زند و حرکت می کند.برای اسلام حرف نمی زند و موضع گیری هایی که می کند برای مردم نیست.

 

پیام مقام معظم رهبری به سمینار کشوری نماز

امام جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پیام مهم مقام معظم رهبری به سمینار ملی نماز  پرداخت و اظهار داشت:ترویج نماز باعث کاسته شدن بخش قابل توجهی از آسیب هایی است که جامعه را تهدید می کند.نماز یک عامل بازدارنده است.یک عبادت معنوی اثرگذار است.انسان مومن اگر بخواهد خطایی از وی سر بزند ، نماز ابزار محکمی برای بازدارندگی از انجام گناه اوست.سلامت معنوی و روحی جامعه در نماز است

وی افزود: مسئولان وظیفه دارند پرچمدار اقامه نماز در مجموعه تحت مدیریت شان باشند.مدیری که به اقامه نماز بهای لازم را ندهند و از عوامل اقامه نماز حمایت نکنند ، بدون رودربایستی صلاحیت مدیریت ندارند.اگر نماز در اداره ای برپا شود ، اداره منظم می شود، کار مردم درست انجام می شود و حق و ناحق می کند و اهل رشوه نمی شود.اهل پارتی بازی نخواهد بود.نماز عامل بازدارنده است.لذا مدیران باید طلایه دار باشند.آثار برپای نمازهای جماعت در ادارات را در نماز جمعه باید ببینیم.چون وقتی در طول هفته افراد در نماز جماعت شرکت کنند در روز جمعه هم به سمت نماز جمعه حرکت می کند.

 

مدالی که امام خامنه ای بر گردن جوانان انقلابی آویختند

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان اجرایی انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: نگاه مقام معظم رهبری به جوانان و مدالی که به گردن جوانان آویختند در دیدار با مسئولان اجرای انتخابات حایز اهمییت و توجه همه مسئولان کشور است.ایشان  فرمودند شما جوانان انقلابی ، فهم تان ، تحلیل ، نگاه و عملکردتان از بسیاری از بزرگترها و مسئولان بهتر است.

وی تصریح کرد: از برچسب زدن ها نهراسید و از اینکه به شما تندرو بگویند بیمی به دل راه ندهید.امیرالمومنین (ع) را هم متهم به تندروی می کردند و آن کسانی که اسلام ناب را تحمل نمی کردند ، این گونه برچسب ها را به آن بزرگوار می زدند.این موضوع ریشه تاریخی دارد.

وی افزود: حضرت آقا خطاب یه مسئولان فرمودند که همین جوانان هستند که در مواقع لازم ، سینه سپر می کنند و در صحنه های مختلف احساس تکلیف می کنند و وارد صحنه می شوند ونباید با برچسب زدن ، از صحنه بیرون شان کنید.

 

 

هر کاندیدی برنامه ندارد به تخریب دیگران می پردازد/ظرفیت عظیم نیروی انسانی جوان، نخبه و متعهد آبادان مورد استفاده قرار گیرد

خطیب جمعه آبادان در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات مجلس و خبرگان اشاره کرد و اظهار داشت:همدیگر را تحقیر و تخریب نکنید.این کار حرام بیّن و آشکار است.غیبت نکنید، به مردم برنامه دهید. مردم هم می فهمند که این برنامه ها تا چه اندازه به عمل نزدیک است و تا چه اندازه آرمانی است.بارها گفته ام آن کسی که دست به تخریب دیگران می زند چون خودش برنامه ندارد ، ضعف های خودش را با اهانت به دیگران و تخریب دیگران پوشش می دهد.

وی با درخواست از کاندیداها برای اعلام برنامه های منطقی و عملی به مردم ، گفت:من دیدم در بعضی شبکه های اجتماعی ، برخی ها برنامه هایی می دهند که اگر تمام اعتبارات کشور را هم در اختیارش قرار دهند ، قابلیت عملی شدن ندارند.کاندیداها روی زمین و مطابق با وضعیت این شهر حرف بزنند.البته آبادان ظرفیت های فوق العاده بالایی دارد که هنوز دست نخورده اند و بالفعل نشده اند . یکی از ظرفیت های این شهر نیروی انسانی مومن و متعهد و نخبه ای است که متاسفانه بخاطر بخشی از کج فکری ها از اینها استفاده نشد.

امام جمعه آبادان تصریح کرد: به فضل الهی شما به کسانی رای بدهید که سهم خواهی از ادارات شهرستان نداشته باشند.ادارات را گوشت قربانی نکنند و سعی کنند اگر می خواهند مدیری را معرفی کنند نه به جهت اینکه به او رأی داده یا نه ، بلکه به میزان توانمندی افراد نگاه کنند.

 

تخریب شورای نگهبان با هدف تضعیف نظام/برخی ها از نجابت نظام سوء استفاده نکنند

وی تخریب شورای نگهبان را هدفمند دانست و یادآور شد: بهضی ها مرتباً دنبال این هستند که جایگاه قانونی شورای نگهبان را تخریب کنند.قطعاً بدانید آن کسانی که در صدد تخریب شورای نگهبان هستند همان افرادی هستند که در صدد فتنه بوده و هستند و راه تضعیف نظام را در حمله به شورای نگهبان می دانند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی گفت: مگر می شود نزدیک به ۱۲ هزار نفر ثبت نام کنند بگوییم مردم می توانند به همه این ۱۲ هزار نفر انتخاب کنند.مردم خودشان هم می خواهند افراد صالح و شایسته و حایز شرایط لازم باشند تا از بین آنها انتخاب کنند.متدینین و قانونمداران راضی هستند. یک عده ای اما هنوز بر طبل فتنه می کوبند.حالا اگر نظام نمی خواهد مشکلات و مسایل قبلی شما را به رخ شما بکشد ، از نجابت نظام سوء استفاده نکنید و بیش از این جنجال به پا نکنید.

 

جوانان مایه اعتبار بخشی به نظام و مأیوس کننده دشمنان

امام جمعه آبادان در پایان به روز ملی فناوری فضایی اشاره کرد و گفت:دستیابی به این دست فناوری ها ، باعث افزایش اقتدار یک ملت می شود و پیشرفت های ملی را نشان می دهد.استعداد جوانان ایرانی نشان داد که همچنان این جوانان هستند که می توانند مأیوس کننده دشمنان و مایه اعتباربخشی به کشورمان باشد.