تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۸:۱۸
کد مطلب : 31481
مهدی چمران در اهواز:

برخی ها به دنبال منحرف کردن مسیر واقعی امام (ره) هستند/مکتب امام مهمتر از بمب اتم بود/اعدام قاچاقچیان در ایران را نقض حقوق بشر می دانند

رئیس شورای عالی استان‌های کشور اظهار داشت:باید بصیرت داشت شاید بعضی ها در ظاهر یاد امام را خیلی محترمانه ببرند ولی دنبال منحرف کردن مسیر واقعی امام و سبک زندگی ایشان هستند امروز اگر مدیران ما حرف رهبری را گوش کنند و با مدیریت جهادی مثل دفاع مقدس عمل کنند پیروزی قطعا با ما خواهد بود

به گزارش رهیاب نیوز  مهدی چمران، رئیس شورای عالی استان‌های کشور در مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی(ره) درحسینیه اعظم اهواز  اظهار داشت: در طول تاریخ یک عالم دینی بزرگ که بتواند یک حکومت دینی را تاسیس کند سراغ نداریم . علما و مجاهدین بزرگی بوده اند که در این راه به شهادت رسیده اند ولی اینکه توانسته باشنذ ملتی را از زیر یوغ سلسله ستمشاهی نجات دهند و یک نظام اسلامی را پایه ریزی کنند نداشته ایم و امام بزرگ ما چنان شخصیت بی نظیری در تاریخ است.

وی افزود:رهبری امام از جنس حرکت انبیای الهی بود یعنی مردم را به خود دعوت نکرد ولی رهبران غیرالهی مردم را  به خودشان دعوت می کنند وهمه چیز را برای خود می خواهند و حاضرند برای ماندن بر سر قدرت کشوری را فدا کنند.

چمران تاکید کرد:حکومت های غربی امروز در دل مردم جایی ندارند آمارهایی که از میزان محبوبیت سران این کشورها مثل رئیس جمهور فرانسه یا آمریکا منتشر می شودنشانگر این است که مردم این کشورها هم رهبران خود را قبول ندارند نهضت ۹۹ درصدی در امریکا را دیدید که فریاد زدند سران امریکا جایی در دل ما ندارند اما در کنار این رهبران دنیا به رهبری حضرت امام نگاه کنید که چگونه بر دلها حکومت کرد.

وی افزود:مردی که نه تنها ایران بلکه خیلی از کشورهای دنیا به فرمان او گوش فرا می دادند و با حرکت او به حرکت در می آمدند به دنیا و مافی ها پشت پا زده بود و ایثار و گذشت سبک زندگی بود  وهمه زندگی اش وقف اسلام و مردم کشورش شد.

وی اضافه کرد:انقلاب و حرکت امام یک رفرم سیاسی نبود که یک دولت بیاید یک دولت برود یعنی یک حرکت ظاهری سیاسی نبود بلکه یک حرکت عمیق انقلابی بود که در کشور ما رخ داد امام در شرایطی انقلاب کرد که مشروب فروشی ها از کتاب فروشی ها به مراتب بیشتر بودند در شرایطی که خاندان پهلوی و اطرافیان او مظهرو نمودی از بی عفتی و فساد در جامعه بودند اما مردم در چنین شرایطی به سوی امام آمدند و امام این تکامل روحی و روانی را در اجتماع به وجود آورد.

 رئیس شورای عالی استان‌های کشور  خاطر نشان ساخت:ممکن است امروز عده ای فکر کنند که از آن روحیات انقلابی فاصله گرفته ایم ولی کل جامعه اینگونه نیست و خصوصا نسل جوان ما روحیه انقلابی دارد.

چمران تصریح کرد:ایدئولوژی امام وانقلابش برای دنیا خطرناک بود امام بمب اتم که نیاورده بود که دنیا را تهدید نظامی کند ولی بزرگتر و مهمتر از بمب اتم را به دنیا ارائه داد و ایدئولوژی و مکتبی را به دنیا عرضه کرد که باعث بیداری اسلامی ملتها شد هرچند بعضی از کشورها بعد از سی سال به این بیداری اسلامی رسیدند وبه خاطر اشتباهات رهبری و فشار امریکا و غرب نتوانستند انقلابشان را به خوبی حفظ کنند ولیکن بالاخره به این بیداری اسلامی رسیدند و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند این بیداری خاموش شدنی نیست.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد: امروز از مکتب امام در دنیا هراس دارند دنیای استکبار می داند ما دنبال بمب اتم نیستیم اما بحث هسته ایی را بهانه کرده است تا با این توطئه انقلاب اسلامی ما را به ستوه بیاورد مطئمن باشید اگر تمام تاسیسات هسته ایی را تعطیل کنیم و به دریا بریزیم آنها چیز دیگری را علم می کنند تا جایی که اعدام قاچاقچیان مواد مخدر را مطرح می کنند و فریاد و ناله غربی ها بلند می شود

 وی ادامه داد:چرا به عربستانی که تا به امروز رنگ انتخابات را ندیده است چیزی نمی گویند؟چرا به بحرین مظلوم که این همه شقاوت و جنایت  توسط سعودی ها و حاکمان خون آشامش در آن صورت می گیرد حرفی نمی زنند؟ وصدای کسی در نمی آید اما در ایران اعدام قاچاقچی ها را نقض حقوق بشر می نامند اینها همه بهانه است اصل مطلب همان زدن مکتب امام و ولی فقیه زمان ما است.

 چمران گفت:همه دشمنی ها را علیه ما روا داشتند جنگ را راه انداختند بعد از آن جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را دستور کار قرار دادند تحریم هایی علیه ایران وضع کردند که در تاریخ سابقه نداشته است که البته همین تحریم ها سبب رشد ما شد و تحت این فشار ما خودمان را ساختیم و باز هم می سازیم.

 وی ادامه داد:درست است مشکل زیاد برای ما به وجود آوردند ولی خودشان در نهایت آمدند گفتند بیایید مذاکره کنیم در مذاکره هم دیدید که راه راست و جوانمردانه را انتخاب نکردند ایران شفاف و صادق جلو رفت اما آنها هر روز یک مسئله ایی تراشیدند و از این راه هم نمی خواهند به نتیجه برسند بلکه می خواهند فشار خود را افزایش دهند ما هم راه خود را ادامه می دهیم و دل به مذاکرات نبسته ایم بلکه دل به توانمندی های درون کشور و رهبری بسته ایم.

  چمران  خاطر نشان ساخت:درست است که مشکلاتی داریم وسختی ها را تحمل می کنیم ولی در سختی ها است که انسان ساخته می شود واین سبک زندگی امام است  ما نتیجه مقاومت را دیده ایم پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در جنگ همه نمونه های نتیجه بخش بودن مقاومت است.

وی در پایان تاکید کرد:باید بصیرت داشت شاید بعضی ها در ظاهر یاد امام را خیلی محترمانه ببرند ولی دنبال منحرف کردن مسیر واقعی امام و سبک زندگی ایشان هستند امروز اگر مدیران ما حرف رهبری را گوش کنند و با مدیریت جهادی مثل دفاع مقدس عمل کنند پیروزی قطعا با ما خواهد بود.