تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۷:۴۳
کد مطلب : 53852
امام جمعه منطقه آزاد آبادان:

برخی ها نباید جرات کنند و دستاوردهای نظام را به سخره بگیرند / آنها فقط به فکر شکم شان هستند که از آبگوشت حرف می زنند

عصر آبادان: امام جمعه آبادان در واکنش به اظهارات وقیحانه دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد ، به شدت از وی انتقاد کرد.

torkan-ebrahimi

به گزارش عصر آبادان ، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی امام جمعه منطقه آزاد آبادان در سخنانی به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: تفکر بسیجی و عمل به آن باعث شد در بسیاری از عرصه ها به خودکفایی برسیم.همین نگاه می تواند آن اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب را تحقق ببخشد.این همان تکیه بر نیروی جوان و فعال و مبتکر و خوش ذوق و توانمند داخلی است. به تعبیر مقام معظم رهبری توجه به ظرفیت های بی پایان درون کشور ، مبنا و اساس اقتصاد مقاومتی است.

وی در واکنش به اظهارات اخیر اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهورو  دبیرشورای هماهنگی مناطق آزاد کشور افزود: حالا برخی ها نمی خواهند بفهمند و فکر می کنند ابتکار مردم ایران در درست کردن آبگوشت است. این افراد چون تمام فکر وهمت شان شکم شان است این حرفها را می زنند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: این ها اگر به سلول های بنیادین،فناوری نانو،پیشرفت های هسته ای ، صنعتی،دفاعی،فضایی و هوایی و به خبر همین روزهای گذشته مبنی بر دستیابی به فناوری پهباد آمریکایی تامل می کردند این حرف های سخیف را که نتیجه اش تضعیف نظام است را به زبان نمی آوردند.

اگر بناست توسعه پیدا کنیم باید توسعه ی سرمایه انسانی و پرورش نخبگان توجه و خودباوری و اعتماد به توان ملی را در کشور نهادینه کرد.لذا وقتی حضرت آقا تاکید بر این موضوع مهم دارند بعضی افراد نباید به خود جرات بدهند و ملت بزرگ ایران و دستاوردهای عظیم کشور را به سخره بگیرند و تضعیف کنند.

گفتنی است ترکان اخیرا در اظهارنظری وقیحانه گفته بود ما به جز پخت آبگوشت بزباش و قورمه سبزی در هیچ تکنولوژی صنعتی نسبت به جهان برتری نداشته و توان رقابت با آنها را نداریم.

  1. شاهین می‌گه:

    حق با ترکان توان تولید نداریم

  2. امیر می‌گه:

    سلام ودرودخدامحضرشریف امام جمعه معززآبادان”نه تنهاآبادانی ها بلکه همه ماجوانان مدافع و پیروانقلاب ورهبری درسرتاسرایران سربلند ازاین بصیرت واقدام حضرتعالی که جواب دندان شکنی به مشاوردولت به اصطلاح تدبیروامید دادیدمراتب حمایت رااعلام داشته وبه جناب ترکان متذکرمیشویم که ازخواب خرگوشی بیدارشود.