تاریخ انتشار خبر: ۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۱:۲۶
کد مطلب : 26574

بررسی یک حرکت غیرحرفه‌ای در اردوگاه شیاطین +تصاویر

ورود مویس به اردوگاه شیاطین سرخ منچستر همان قدر بحث برانگیز بود که خروج او از این باشگاه قدیمی و پر هوادار، و صرف نظر از درست یا غلط بودن تصمیم گرفته شده، نحوه اخراج شدن این مربی اعتراض بسیاری را به همراه داشته است.

 

عصر ابادان – – همه کارشناسان بر این نکته باور داشتند، سر آلکس فرگوسن یگانه مردی است که توانسته و می تواند منچستریونایتد را در دریای مواج لیگ برتر جزیره هدایت کرده و به مقصد برساند، همه ماجرا نکات روحی و روانی و وزنه احساسی فرگوسن نبود، او به هر حال مربی با دانشی است و راه مربیگری مدرن و حرفه ای در منچستریونایتد را خوب می دانست. پس از فرگوسن، هواداران منچستریونایتد در برزخی خودساخته گیر افتادند، مراسم خداحافظی از این پیرمرد دوست داشتنی آنقدر باشکوه نبود که دلخوری هواداران را مرتفع کند در هر حال باید دست به کار می شدند که هیچکس جز خود فرگوسن توانایی مشخص کردن جانشین خود را نداشت.

آن مرد چرا آمد، چرا رفت

مویس، معرفی شد و کار خود را با تیمی بحران زده آغاز کرد، در همان روزهای ابتدایی ماجرای تمدید یا لغو قرارداد وین رونی بر سر زبانها افتاد و چندین بازیکن کلیدی، تیم خود را تهدید به جدایی و مذاکره با تیمهای دیگر کردند.

شیاطین سرخ تا اینجای فصل با هدایت دیوید مویس شش بازی خانگی خود را واگذار کرده‌اند، و این تیم با شکست مقابل سوانسی در ورزشگاه اولدترافورد از جام حذفی انگلستان کنار رفت و پس از باخت در ضربات پنالتی مقابل ساندرلند از رقابت‌های جام اتحادیه انگلستان حذف شد. منچستریونایتد در فصل آینده برای اولین بار از سال ۱۹۹۵  امکان حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا را نخواهد داشت و برای اولین بار از سال ۱۹۹۰ سهمیه حضور در هیچ کدام از دو جام معتبر اروپایی را به دست نیاورده است.

آن مرد چرا آمد، چرا رفت

به این ترتیب بود که دیوید مویس پس از ده ماه از سرمربیگری منچستریونایتد برکنار شد. سر الکس فرگوسن پس از ۲۶ سال، سال گذشته و پس از سیزدهمین قهرمانی با شیاطین سرخ در لیگ برتر، اعلام بازنشستگی و دیوید مویس را به عنوان جانشین خود انتخاب کرده بود.

رایان گیگز بازیکن-مربی این تیم و نیکی بات سرمربی تیم ذخیره‌های منچستر یونایتد هدایت این تیم را در چهار بازی آخر فصل بعهده خواهند داشت. اولین بازی منچستر یونایتد شنبه در مقابل نورویچ خواهد بود.

آن مرد چرا آمد، چرا رفت

از لوییس فان خال، یورگن کلوپ، دیگو سیمئونه، لوران بلان، کارلو آنچلوتی و حتی سر الکس فرگوسن بعنوان جانشین احتمالی مویس نام برده می‌شود با این حال رسانه‌های بریتانیا شانس لوییس فان خال را از همه بیشتر می‌دانند.

صرف نظر از درست یا غلط بودن تصمیم گرفته شده، این نحوه اخراج شدن دیوید مویس بوده که اعتراض بسیاری را به همراه داشته است. اینکه چگونه این خبر، اول به اهالی رسانه رسید و نه خود مویس، معمایی است که هرگز پاسخ آن پیدا نخواهد شد. تصور اینکه کسی از هیات مدیره باشگاه منچستریونایتد خبر را منتشر کرده، سخت است. یک احتمال این است که کسی در میان کادر کمک مربیان جدید که به آنها اعلام شده از روز بعد سر تمرین باشند آن را به دوستان خود در مطبوعات گفته و در کمتر از چند دقیقه تا هزاران کیلومتر آنطرفتر همه از ماجرا مطلع شده‌اند.

آن مرد چرا آمد، چرا رفت