تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۰:۱۱
کد مطلب : 87301
در روزهای جشن سالروز آزادی خرمشهر محقق می‌شود

برقراری ارتباط‌ زنده صداوسیمای مرکز آبادان با شبکه‌های مختلف ملی و استانی

مدیرکل صداوسیمای مرکز آبادان گفت: در روزهای جشن سالروز آزادی خرمشهر قهرمان آماده ارتباط‌های زنده با شبکه‌های مختلف ملی و استانی و ویژه برنامه‌های مختلف از این نقطه که نماد مقاومت و استقامت مردم ایران است، هستیم.

داریوش دبیقی صبح امروز در جلسه اتاق فکر برنامه‌های سوم خرداد که در سالن اجتماعات صداوسیمای مرکز آبادان که با حضور فرماندهان، پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: امروزه مقاومت ۴۵ روزه مردم خرمشهر، سوم خرداد و مقاومت و شکست محاصره آبادان به عنوان الگوهای عملی بیداری اسلامی در سراسر جهان شناخته شده هستند.

وی با اشاره به مطلع آیه ۱۶۰ سوره آل‌عمران که می‌فرماید «إِن یَنصُرْکُمُ اللّهُ فَلاَ غَالِبَ لَکُمْ…» که همواره در ابتدای گزارش‌های خون نگار شهید غلامرضا رهبر در دوران دفاع مقدس بیان می‌شد، افزود: اگر باور به این وعده الهی درمیان مردم خرمشهر نبود ارتش تا بن دندان مسلح رژیم بعثی ۴۵ روز پشت دروازه‌های این شهر نمی‌ماند و چه بسا کشور با خطری بسیار جدی روبرو می‌شد و شاید سرنوشت جنگ به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز آبادان ادامه داد: وعده الهی همواره حق است و به عینه این مهم که «اگر خدا شما را یاری کند، هیچکس بر شما غلبه نخواهد کرد» را ما در مقاومت مردم خرمشهر و آبادان در آن شرایط بسیار دشوار و نابرابر دیدم و این باور و اعتقادی است که سال‌ها پس از گذشت آن رخداد در کشورهای دیگر منطقه ظهور کرده است.

دبیقی خاطرنشان کرد: وظیفه رسانه در این بین و در تبیین رشادت‌ها و پایمردی‌های دلاورمردان و شیرزنان ایرانی بسیار حساس و اساسی است و با یک برنامه‌ریزی مدون و دقیق ویژه برنامه‌های مختلف ما در صداوسیما و خبر در قالب‌های مختلف علاوه بر شبکه آبادان در شبکه‌های مختلف استانی و سراسری تهیه و پخش می‌شوند.

وی با اشاره به استقرار لینک ثابت ماکروویو صدا وسیمای مرکز آبادان در مسجد جامع خرمشهر توضیح داد: در روزهای جشن سالروز آزادی خرمشهر قهرمان آماده ارتباط‌های زنده با شبکه‌های مختلف ملی و استانی و ویژه برنامه‌های مختلف از این نقطه که نماد مقاومت و استقامت مردم ایران است، هستیم و با شکوه خاصی این برنامه‌ها اجرا خواهند شد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز آبادان همچنین عنوان کرد: برنامه‌های ما در حوزه‌های مختلف و با نگاه تبیینی، تبلیغی و تشریحی و با شیب مناسبی در بسته‌های متنوع برای پخش از شبکه‌های استانی و ملی تهیه و تولید خواهند شد.

دبیقی اضافه کرد: مقدمات و عملیات آزادسازی خرمشهر به عنوان فتح‌الفتوح، تبیین حضور مردم و حضور اقشار مختلف در عملیات بیت‌المقدس و مقاومت ۴۵ روزه، بیداری اسلامی و شرایط منطقه، معرفی سوم خرداد از منظر هنر و نگاه نو به آن و… سرفصل‌های برنامه‌های ما در قالب مستند، نمایش، گزارش، میزگرد، بسته‌های خبری، ویژه برنامه‌ها و ارتباط‌های زنده و… خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به تقارن این ایام بااعیاد شعبانیه بی‌شک ویژه برنامه‌های جشن پیروزی و آزادسازی خرمشهر قهرمان با شکوه ویژه‌تری برگزار خواهد شد.

مرجع / فـارس