تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۱:۴۳:۵۴
کد مطلب : 95759
مدیر فرودگاه آبادان خبر داد:

برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی پرواز آبادان ـ استانبول

مدیر فرودگاه آبادان از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی پرواز آبادان ـ استانبول خبر داد.

محمدرضا رضایی صبح امروز در آئین افتتاح پرواز آبادان ـ کویت اظهار کرد: برقراری پرواز کویت که یادآور روزهای اوج فرودگاه آبادان است، می‌تواند زمینه‌ساز همکاری و تعامل فی مابین بیشتری در آینده باشد.

وی اضافه کرد: در خصوص افزایش پروازهای خارجی باید میزان متقاضی مشخص شود.

مدیر فرودگاه آبادان با بیان اینکه برای راه‌اندازی پرواز آبادان ـ استانبول در حال برنامه ریزی هستیم، با اشاره به زمان برقراری پرواز آبادان ـ استانبول توضیح داد: منتظر برنامه‌های این شرکت هستیم.

رضایی با اشاره به پروازهای شرکت هواپیمایی العربیه از مهرماه ۹۳ در مسیر شارجه ـ آبادان عنوان کرد: استقبال از پروازهای شرکت العربیه در آبادان مناسب بوده و در فروردین ماه سال جاری نیز استقبال زیادی از آن شد.

وی با تاکید بر تاثیر فعال‌سازی فرودگاه آبادان در مسیرهای خارج از کشور گفت: می‌توان  برقراری پروازهای خارجی را مقدمه‌ای برای تغییر و تحول و تاکیدی بر توسعه و عمران این فرودگاه دانست.

رضایی ادامه داد: پرواز کویت ـ آبادان که با همکاری شرکت هواپیمایی آسمان و با هواپیمای ATR راه‌اندازی شد، شنبه و چهارشنبه هر هفته انجام خواهد شد.

مدیر فرودگاه آبادان تصریح کرد: یک سال پیگیر این پرواز بودیم که با تلاش‌های فرماندار ویژه آبادان، مسئولان منطقه آزاد اروند و نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولان شهری و استانی این امر محقق شد.

وی با اشاره به تکریم ارباب رجوع و لزوم سرعت بخشیدن به تشریفات پرواز خارجی عنوان کرد: با توجه به افزایش زمینه‌های سرمایه‌گذاری در شهرهای آبادان و خرمشهر و موقعیت فرودگاه از لحاظ امن‌ترین آسمان در شرایط فعلی منطقه، این پرواز می‌تواند زمینه‌ساز برقراری سایر خطوط هوایی به کشورهای همجوار باشد.

مرجع / فـارس