تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۱:۱۰
کد مطلب : 39100
وزیر نیرو:

برنامه ای برای افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۳ نداریم

چیت چیان گفت: تا کنون تصمیمی برای افزایش مجدد قیمت آب و برق در سال ۹۳ گرفته نشده است.

برنامه ای برای افزایش قیمت آب و برق در سال 93 نداریم

به گزارش عصر آبادان،  چیت چیان وزیر نیرو در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا تا پایان سال ۹۳ افزایش مجدد قیمت آب و برق را خواهیم داشت گفت: دولت هیچ تصمیمی در این باره نگرفته است. افزایش قیمت آب و برق در دولت مطرح نشده است.

وزیر نیرو در پاسخ به این سوال که آیا این وزارتخانه تا کنون پیشنهادی در این باره به دولت داده است گفت: این وزراتخانه تا کنون پیشنهادی در این باره نداده و تصمیمی برای افزایش قیمت آب و برق گرفته نشده است.

گفتنی است، از اسفند سال گذشته بود که افزایش ۲۰ تا ۲۴ درصدی در قیمت آب و برق لحاظ شده بود همچنین پیش از این وزیر نیرو در صحبتهای خود گفته بود که هزینه تمام شده تولید انتقال و توزیع آب و برق با قیمت دریافتی از مردم فاصله بسیار زیادی دارد.

افزایش ۲۴ درصدی قیمت برق از اسفند ۹۲ اعمال شد

براساس مصوبه دولت، افزایش ۲۴ درصدی قیمت برق اعمال می شود و چون قبض های برق هر یک ماه و نیم صادر می‌شوند، بنابراین قیمت برق در قبوض سال ۹۲ افزایش ۲۴ درصدی نداشت ولی این افزایش قیمت از اسفندماه ۹۲ اعمال شد اما قبوضی که افزایش قیمت برق در آنها اعمال شده است، فروردین‌ماه ۹۳ به دست مشترکان رسید .
وی با بیان اینکه با استفاده از انرژی‌های نو مقادیر زیادی انرژی فسیلی، نفت خام و گاز طبیعی صرفه‌جویی می شود، گفت: با صرفه‌جویی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، می‌توان محصول‌های ارزشمندی را تولید و صادر کرد.
وی تصریح کرد: با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، امکان صادرات بیشتر می شود و این فناوری‌ها به حفظ محیط زیست، افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف انرژی کمک می‌کند که همانا اجرایی ساختن سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است.
وزیر نیرو با بیان اینکه متاسفانه مصرف انرژی در کشور بسیار بالا است و روزانه مقادیر قابل‌توجهی از انرژی در کشور به هدر می‌رود؛ ابراز امیدواری کرد: با اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که بخشی از آن مرتبط با انرژی است، خدمات شایسته‌ای به اقتصاد کشور انجام دهیم و اقتصاد را متحول کنیم.

انتهای پیام/