تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۸:۲۴
کد مطلب : 43511
بلندقامتان ایران در گروه مرگ؛

برنامه و نتایج‌کامل‌مسابقات والیبال قهرمانی ۲۰۱۴ مردان جهان +جدول رده‌بندی

ایران درحالی پنجمین حضور خود در مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان را تجربه می کند که در ۴ دوره قبلی این مسابقات در مجموع ۴ پیروزی کسب کرده است.

 

 

 به گزارش عصر آبادان،هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از هشتم شهریورماه آغاز شده و به مدت ۲۳ روز در هفت شهر لهستان پیگیری خواهد شد. ۲۴ تیم حاضر در این مسابقات در دور مقدماتی به مدت ۹ روز و در چهار گروه ۶ تیمی با یکدیگر رقابت خواهند کرد و در پایان از هر گروه چهار تیم برتر به مرحله دوم صعود می کنند.

 
*رقابت های مرحله دوم از چهارشنبه ۱۹ شهریور در دو گروه E و F پیگیری خواهد شد که به مدت ۶ روز ادامه خواهد داشت.  در این مرحله هشت تیم برتر گروه های اول و چهارم گروه E و هشت تیم برتر دو گروه دوم و سوم گروه F را تشکیل می دهند. در این مرحله تیم های که در مرحله نخست با یکدیگر بازی داشتند، نتیجه همان بازی برایشان محسوب می شود، بنابراین تیم های صعود کننده در این مرحله تنها ۴ بازی خواهند داشت.

*در پایان مرحله دوم از هر گروه سه تیم برتر به مرحله سوم صعود می کنند تا ۶ تیم برتر این رقابت را مشخص کنند. این شش تیم نیز مسابقات خود را در دو گروه G و H پیگیری می کنند. تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و تیم های سوم دو گروه نیز برای مقام های پنجم و ششم جهان با یکدیگر در مرحله نیمه نهایی مسابقه می دهند.

تیم های اول و دوم گروه های G و H در مرحله نیمه نهایی به صورت ضربدری با یکدیگر مسابقه می دهند تا تیم های پیروز این مرحله به دیدار نهایی و تیم های بازنده به دیدار رده بندی صعود کنند.

مرحله نهایی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان سال ۲۰۱۴ روز یکشنبه ۳۰ شهریورماه برگزار خواهد شد تا تیم های اول تا چهارم این رقابت ها مشخص شوند. رده بندی تیم های هفتم تا بیست و چهارم جهان نیز بر اساس عملکرد تیم های در مراحلی قبلی مشخص و در پایان مسابقات اعلام می شود.

تیم ملی والیبال ایران در گروه چهارم این رقابت ها با تیم های ایتالیا، آمریکا، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک همگروه است. گروه ایران از این نظر سخت ترین گروه محسوب می شود که قهرمان (آمریکا) و تیم سوم (ایتالیا) لیگ جهانی سال ۲۰۱۴ در این گروه قرار دارند. همچنین بهترین تیم دسته دو لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۴ (فرانسه) که عنوان نایب قهرمان این دسته را نیز در اختیار دارد، در گروه ایران قرار دارد.

گروه‌بندی دور مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان به قرار زیر است:

گروه اول: لهستان (میزبان)، آرژانتین، صربستان، استرالیا، کامرون و ونزوئلا

گروه دوم: برزیل(قهرمان دوره قبل)، کوبا، آلمان، تونس، کره جنوبی و فنلاند

گروه سوم: روسیه، بلغارستان، کانادا، مصر، چین و مکزیک

گروه چهارم: ایتالیا، آمریکا، ایران، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک

برنامه کامل رقابت‌های ایران در دور مقدماتی به وقت تهران به قرار زیر است:

یکشنبه ۹ شهریورماه:
ساعت ۱۵:۳۰: ایران – ایتالیا

سه شنبه ۱۱ شهریورماه:
ساعت ۱۵:۳۰: آمریکا – ایران

پنج شنبه ۱۳ شهریورماه:
ساعت ۱۹: ایران – فرانسه

شنبه ۱۵ شهریورماه:
ساعت ۱۹: بلژیک – ایران

یکشنبه ۱۶ شهریورماه:
ساعت ۱۹: ایران – پورتوریکو

 

**** این جداول و نتایج پس از هر بازی به روز رسانی می شود ****

آخرین بروز رسانی : ۱۱ شهریور ۹۳

گروه‌بندی، نتایج و جدول رده‌بندی تیم ها به صورت زیر است: (برنامه بازی ها به وقت تهران است)

گروه اول:
لهستان (میزبان)، آرژانتین، صربستان، استرالیا، کامرون و ونزوئلا
برنامه مسابقات گروه اول

 

شماره تیم ها تاریخ ساعت شهر سالن
۱ ونزوئلا – آرژانتین ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ۷:۰۰ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۲ کامرون – استرالیا ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ۱۰:۴۵ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۱۲ آرژانتین – صربستان ۱۳۹۳/۰۶/۱۱ ۳:۳۰ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۱۳ ونزوئلا – کامرون ۱۳۹۳/۰۶/۱۱ ۱:۰۰ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۱۴ استرالیا – لهستان ۱۳۹۳/۰۶/۱۱ ۱۰:۴۵ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۲۴ کامرون – آرژانتین ۱۳۹۳/۰۶/۱۳ ۳:۳۰ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۲۵ استرالیا – صربستان ۱۳۹۳/۰۶/۱۳ ۷:۰۰ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۲۶ ونزوئلا – لهستان ۱۳۹۳/۰۶/۱۳ ۱۰:۴۵ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۳۶ آرژانتین – استرالیا ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۳:۳۰ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۳۷ صربستان – ونزوئلا ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۷:۰۰ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۳۸ لهستان – کامرون ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۱۰:۴۵ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۴۸ ونزوئلا – استرالیا ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۳:۳۰ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۴۹ آرژانتین – لهستان ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۷:۰۰ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال
۵۰ کامرون – صربستان ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۱۰:۴۵ ب.ظ وروتسلاو سنترنیال

نتایج گروه اول

شماره تاریخ تیم ها نتیجه مجموع نتایج مجموع پوئن
۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱ ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ونزوئلا – آرژانتین ۰ – ۳ ۲۳-۲۵ ۱۷-۲۵ ۱۹-۲۵ ۰-۰ ۰-۰ ۵۹ – ۷۵
۲ ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ کامرون – استرالیا ۰ – ۳ ۲۲-۲۵ ۱۸-۲۵ ۱۵-۲۵ ۰-۰ ۰-۰ ۵۵ – ۷۵

جدول رده‌بندی گروه A

تیم امتیاز مسابقات جزئیات نتایج ست پوئن
بازی برد باخت ۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
برده باخته معدل برده باخته معدل
۱ لهستان ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ Max ۷۵ ۵۵ ۱/۳۶۴
۲ استرالیا ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ Max ۷۵ ۵۵ ۱/۳۶۴
۳ آرژانتین ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ Max ۷۵ ۵۹ ۱/۲۷۱
۴ ونزوئلا ۰ ۱ ۱ ۱ ۳ ۰.۰۰۰ ۵۹ ۷۵ ۰/۷۸۷
۵ کامرون ۰ ۱ ۱ ۱ ۳ ۰.۰۰۰ ۵۵ ۷۵ ۰/۷۳۳
۶ صربستان ۰ ۱ ۱ ۱ ۳ ۰.۰۰۰ ۵۵ ۷۵ ۰/۷۳۳

 

گروه دوم: برزیل، کوبا، آلمان، تونس، کره‌جنوبی و فنلاند

برنامه مسابقات گروه دوم

شماره تیم ها تاریخ ساعت شهر سالن
۶ برزیل – آلمان ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۷ فنلاند – کوبا ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ ۷:۰۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۸ کره جنوبی – تونس ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۱۸ کوبا – آلمان ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۱۹ فنلاند – کره جنوبی ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ ۷:۰۰ ب.ظ وروتسلاو اسپودک آرنا
۲۰ تونس – برزیل ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۳۰ کره جنوبی – کوبا ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۳۱ آلمان – تونس ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۷:۰۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۳۲ برزیل – فنلاند ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۳۹ کوبا – تونس ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۴۰ فنلاند – آلمان ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۷:۰۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۴۱ کره جنوبی – برزیل ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۵۱ تونس – فنلاند ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۵۲ آلمان – کره جنوبی ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۷:۰۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۵۳ برزیل – کوبا ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا

نتایج گروه دوم

شماره تاریخ تیم ها نتیجه مجموع نتایج مجموع پوئن
۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱ ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ برزیل – آلمان ۳ – ۰ ۲۱-۲۵ ۱۹-۲۵ ۱۷-۲۵ ۰-۰ ۰-۰ ۷۵ – ۵۷
۲ ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ فنلاند – کوبا ۳ – ۲ ۲۵-۱۸ ۲۵-۲۱ ۲۵-۲۷ ۲۳-۲۵ ۱۲-۱۵ ۵۵ – ۷۵
۳ ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ کره‌جنوبی-تونس ۳ – ۱ ۲۶-۲۴ ۲۴-۲۶ ۲۱-۲۵ ۱۸-۲۵ ۰-۰ ۸۹-۱۰۰

جدول رده‌بندی گروه B

تیم امتیاز مسابقات جزئیات نتایج ست پوئن
بازی برد باخت ۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
برده باخته معدل برده باخته معدل
۱ برزیل ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ Max ۷۵ ۵۷ ۱/۳۱۶
۲ کره جنوبی ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ ۱ ۳.۰۰۰ ۱۰۰ ۸۹ ۱/۱۲۴
۳ فنلاند ۲ ۱ ۱ ۱ ۳ ۲ ۱/۵۰۰ ۱۰۶ ۱۱۰ ۰/۹۶۴
۴ کوبا ۱ ۱ ۱ ۱ ۲ ۳ ۰/۶۶۷ ۱۱۰ ۱۰۶ ۱/۰۳۸
۵ تونس ۰ ۱ ۱ ۱ ۱ ۳ ۰/۳۳۳ ۸۹ ۱۰۰ ۰/۸۹۰
۶ آلمان ۰ ۱ ۱ ۱ ۳ ۰.۰۰۰ ۵۷ ۷۵ ۰/۷۶۰

 

گروه سوم: روسیه، بلغارستان، کانادا، مصر، چین و مکزیک

برنامه مسابقات گروه سوم

 

شماره تیم ها تاریخ ساعت شهر سالن
۹ روسیه – کانادا ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ ۳:۳۰ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۱۰ مکزیک – بلغارستان ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ ۷:۰۰ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۱۱ چین – مصر ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۲۱ بلغارستان – کانادا ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ ۳:۳۰ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۲۲ مکزیک – چین ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ ۷:۰۰ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۲۳ مصر – روسیه ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ ۱۰:۴۵ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۳۳ چین – بلغارستان ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۳:۳۰ ب.ظ گدانسک  ارگو آرنا
۳۴ کانادا – مصر ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۷:۰۰ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۳۵ روسیه – مکزیک ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۱۰:۴۵ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۴۲ بلغارستان – مصر ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۳:۴۰ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۴۳ مکزیک – کانادا ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۷:۰۰ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۴۴ چین – روسیه ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۱۰:۴۵ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۵۴ مصر – مکزیک ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۳:۳۰ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۵۵ کانادا – چین ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۷:۰۰ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا
۵۶ روسیه – بلغارستان ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۱۰:۴۵ ب.ظ گدانسک ارگو آرنا

نتایج گروه سوم

شماره تاریخ تیم ها نتیجه مجموع نتایج مجموع پوئن
۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱ ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ روسیه – کانادا ۳ – ۰ ۲۱-۲۵ ۱۹-۲۵ ۲۱-۲۵ ۰-۰ ۰-۰ ۷۵ – ۶۱
۲ ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ مکزیک – بلغارستان ۰ – ۳ ۲۵-۱۶ ۲۵-۱۷ ۲۵-۲۱ ۰-۰ ۰-۰ ۵۴ – ۷۵

جدول رده‌بندی گروه C

تیم امتیاز مسابقات جزئیات نتایج ست پوئن
بازی برد باخت ۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
برده باخته معدل برده باخته معدل
۱ بلغارستان ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ Max ۷۵ ۵۴ ۱/۳۸۹
۲ روسیه ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ Max ۷۵ ۶۱ ۱/۲۳۰
۳ کانادا ۰ ۱ ۱ ۱ ۳ ۰.۰۰۰ ۶۱ ۷۵ ۰/۸۱۳
۴ مکزیک ۰ ۱ ۱ ۱ ۳ ۰.۰۰۰ ۵۴ ۷۵ ۰/۷۲۰
۵ چین ۰ ۰
۶ مصر ۰ ۰

 

گروه چهارم: ایتالیا، آمریکا، ایران، فرانسه، پرتوریکو و بلژیک

برنامه مسابقات گروه چهارم

شماره تیم ها تاریخ ساعت شهر سالن
۶ برزیل – آلمان ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۷ فنلاند – کوبا ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ ۷:۰۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۸ کره جنوبی – تونس ۱۳۹۳/۰۶/۱۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۱۸ کوبا – آلمان ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۱۹ فنلاند – کره جنوبی ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ ۷:۰۰ ب.ظ وروتسلاو اسپودک آرنا
۲۰ تونس – برزیل ۱۳۹۳/۰۶/۱۲ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۳۰ کره جنوبی – کوبا ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۳۱ آلمان – تونس ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۷:۰۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۳۲ برزیل – فنلاند ۱۳۹۳/۰۶/۱۴ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۳۹ کوبا – تونس ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۴۰ فنلاند – آلمان ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۷:۰۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۴۱ کره جنوبی – برزیل ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۵۱ تونس – فنلاند ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۳:۳۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۵۲ آلمان – کره جنوبی ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۷:۰۰ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا
۵۳ برزیل – کوبا ۱۳۹۳/۰۶/۱۶ ۱۰:۴۵ ب.ظ کاتوویتس اسپودک آرنا

نتایج گروه چهارم

شماره تاریخ تیم ها نتیجه مجموع نتایج مجموع پوئن
۱ ۲ ۳ ۴ ۵
۱ ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ایران – ایتالیا ۳ – ۱ ۱۶-۲۵ ۲۵-۲۳ ۲۱-۲۵ ۲۲-۲۵ ۰-۰ ۹۸ – ۸۴
۲ ۱۳۹۳/۰۶/۰۹   بلژیک – آمریکا ۲ – ۳ ۲۵-۲۱ ۱۷-۲۵ ۲۵-۱۶ ۲۱-۲۵ ۱۵-۱۱ ۱۰۳-۹۸
۳ ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ فرانسه-پرتوریکو ۳ – ۰ ۲۳-۲۵ ۲۲-۲۵ ۲۴-۲۵ ۰-۰ ۰-۰ ۶۹-۷۵

جدول رده‌بندی گروه D

تیم امتیاز مسابقات جزئیات نتایج ست پوئن
بازی برد باخت ۳
۰
۳
۱
۳
۲
۲
۳
۱
۳
۰
۳
برده باخته معدل برده باخته معدل
۱ فرانسه ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ Max ۷۶ ۶۹ ۱/۱۰۱
۲ ایران ۳ ۱ ۱ ۱ ۳ ۱ ۳.۰۰۰ ۹۸ ۸۴ ۱/۱۶۷
۳ آمریکا ۲ ۱ ۱ ۱ ۳ ۲ ۱/۵۰۰ ۱۰۳ ۹۸ ۱/۰۵۱
۴ بلژیک ۱ ۱ ۱ ۱ ۲ ۳ ۰/۶۶۷ ۹۸ ۱۰۳ ۰/۹۵۱
۵ ایتالیا ۰ ۱ ۱ ۱ ۱ ۳ ۰/۳۳۳ ۸۴ ۹۸ ۰/۸۵۷
۶ پورتو ریکو ۰ ۱ ۱ ۱ ۳ ۰.۰۰۰ ۶۹ ۷۶ ۰/۹۰۸

رده‌بندی کلی پرافتخارترین تیم‌ها در ۱۷ دوره گذشته

رتبه کشور طلا نقره برنز مجموع
۱  روسیه ۶ ۳ ۳ ۱۲
۲  برزیل ۳ ۱ ۰ ۴
 ایتالیا ۳ ۱ ۰ ۴
۴  جمهوری چک ۲ ۴ ۰ ۶
۵  لهستان ۱ ۱ ۰ ۲
۶  آمریکا ۱ ۰ ۱ ۲
۷  آلمان ۱ ۰ ۰ ۱
۸  کوبا ۰ ۲ ۲ ۴
 رومانی ۰ ۲ ۲ ۴
۱۰  بلغارستان ۰ ۱ ۴ ۵
۱۱  صربستان ۰ ۱ ۱ ۲
۱۲  هلند ۰ ۱ ۰ ۱
۱۳  ژاپن ۰ ۰ ۲ ۲
۱۴  آرژانتین ۰ ۰ ۱ ۱
 فرانسه ۰ ۰ ۱ ۱

منبع: مشرق