تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۰۹:۴۶:۴۲
کد مطلب : 17303

برنج هندی آلوده است و سلامت مردم را تهدید می کند/گنجاندن برنج هندی در سبد کالای دولت، یک ضربه جدی به تولید ملی است

عباس پاپی زاده اظهار داشت:سازمان استاندارد اعلام کرده است که برنج هندی مشکل دارد و ما هم در بررسی ها اخیر کمیسیون کشاورزی مجلس به نتایجی رسیده ایم که این برنج آلوده است و سلامت مردم را تهدید می کند.

 

عصر آبادان – عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار رهیاب نیوز در خصوص واردات سه برابری برنج هندی و گنجاندن آن در سبد کالای دولت اظهارداشت:این کار یک ضربه جدی به تولید ملی خواهد بود با اینکه در یکی دو ساله گذشته این بحث مورد تاکید ویژه مقام معظم رهبری بوده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وارد کردن برنج هندی و گنجاندن آن در سبد کالای دولت، برنج داخی آسیب خواهد دید  به لحاظ ارزان بودن قیمت برنج هندی است که سبب می شود برنج داخلی با قیمت مناسب به فروش نرسد.

وی افزود:متاسفانه به جای اینکه به سمت تولید حرکت کنیم نگاه بیشتر به سمت واردات رفته است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:وقتی یک کالای نهایی را وارد کشور می کنیم بدون هیچ ایجاد  اشتغال و هیچ ارزش افزوده ایی قطعا این یک زیان اجباری است.

عباس پاپی زاده  گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا روی اقلام مصرفی یعنی کالاهای نهایی که سودی ندارد تعرف هایی سنگینی وضع می کند.

وی ادامه داد:اما در کشور ما در تامین اقلامی مثل برنج نه تنها حمایت نمی شود بلکه براحتی زمینه برای واردات فراهم شده است.

نماینده مردم دزفول  تاکید کرد :سازمان استاندارد اعلام کرده است که برنج هندی مشکل دارد و ما هم در بررسی ها اخیر کمیسیون کشاورزی مجلس به نتایجی رسیده ایم که این برنج آلوده است و سلامت مردم را تهدید می کند.

وی درپایان خاطر نشان ساخت:دولت اگر نمی تواند بخش خصوصی را کنترل کند لااقل در سبد مصرفی کالای خانوار روی این موضع دقت ویژه ایی داشته باشد.