تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۰۹:۲۲:۰۱
کد مطلب : 110934

برندگان اسکار معرفی شدند

هشتاد و هشتمین مراسم اسکار با اعلام اسامی برندگان این دوره از رقابت‌ها به کار خود پایان داد.

فارس نوشت: هشتاد و هشتمین مراسم اعطای جوایز اسکار با حضور ستاره های سینما به کار خود پایان داد.

اسامی برندگان این دوره از رقابت ها در بخش های مختلف سینمایی به شرح زیر است:

در بخش بهترین فیلم بلند سینمایی:

«بازگشته»، «کمبود بزرگ»، «مکس دیوانه: جاده خشم»، «اتاق»، «افشاگر»، (برنده نهایی)، «مریخی»، «بروکلین»، «پل جاسوس‌ها»

در بخش بهترین کارگردانی:

«آدام مک‌کی»؛ کمبود بزرگ

«آلخاندرو گونزالز ایناریتو»، بازگشته (برنده نهایی)

«تام مک‌کارتی»؛ افشاگر

«جورج میلر»؛ مکس دیوانه: جاده خشم

«لنی آبراهامسون»؛ اتاق

در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد:

«برایان کارنستون»؛ ترامبو

«مت دیمون»؛ مریخی

«لئوناردو دی‌کاپریو»؛ بازگشته (برنده نهایی)

«مایکل فاسبندر»؛ استیو جابز

«ادی ردماین»؛ دختر دانمارکی

در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن:

کیت بلانشت»؛ کارول

«بری لارسون»؛ اتاق (برنده نهایی)

«سیبرشا رونان»؛ بروکلین

«شارلوت رامپلینگ»؛ ۴۵ سال

«جنیفر لاورنس»؛ جوی

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

«کریستین بیل»؛ کمبود بزرگ

«تام هاردی»؛ بازگشته

«مارک رافلو»؛ افشاگر

«مارک رایلنس»؛ پل جاسوس‌ها(برنده نهایی)

«سیلوستر استالونه»؛ اعتقادنامه

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

«جنیفر جیسون لی»؛ هشت نفرت‌انگیز

«رونی مارا»؛ کارول

«راشل آدامز»؛ افشاگر

«آلیشیا ویکاندر»؛ اکس مشینا (برنده نهایی)

«کیت وینزلت»؛ استیو جابز

در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی:

آغوش شیطان (کلمبیا)، موستانگ (فرانسه)، پسر شائول (مجارستان) (برنده نهایی)، ذیب (اردن)، یک جنگ (دنمارک)

در بخش بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

کمبود بزرگ (برنده نهایی)، بروکلین، کارول، مریخی، اتاق

در بخش بهترین فیلم‌نامه اصلی:

پل جاسوس‌ها، اکس مکشینا، Inside Out، افشاگر (برنده نهایی)، از کف خیابان‌های کمپتون

در بخش بهترین مستند بلند سینمایی:

امی (برنده نهایی)،سرزمین کارتل، نگاه سکوت، چه اتفاقی افتاد آقای سایمون؟

در بخش بهترین انیمیشن بلند سینمایی:

آنومالیسا،بیرون درون (برنده نهایی)، شان دشیپ (گوسفند ناقلا)، وقتی مارین آنجا بود

در بخش بهترین تدوین:

کمبود بزرگ، مکس دیوانه: جاده خشم (برنده نهایی)، بازگشته، جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد، افشاگر

در بخش بهترین موسیقی متن:

«پل جاسوسان»، توماس نیومن

«هشت نفرت انگیز»، انیو موریکونه (برنده نهایی)

«سیکاریو»، جوهان جوهانسون

«کارول»، کارتر بورول

«جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد»، جان ویلیامز

در بخش بهترین فیلم‌برداری:

بازگشته (برنده نهایی)، کارول، هشت نفرت انگیز،‌ مکس دیوانه: جاده خشم، سیکاریو

در بخش بهترین طراحی لباس:

کارول، سیندرلا، دختر دانمارکی، مکس دیوانه: جاده خشم (برنده نهایی)، بازگشته

در بخش بهترین مستند کوتاه:

تیم ۱۲، چو آنسوی خطوط، کلود لنزمن، دختری در رودخانه (برنده نهایی)، آخرین روز آزادی

در بخش بهترین چهره‌آرایی:

مکس دیوانه:جاده خشم (برنده نهایی)، بازگشته، پیرمرد ۱۰۰ ساله که از پنجره بالا رفت و ناپدید شد

در بخش بهترین طراحی تولید:

پل جاسوس‌ها، دختر دانمارکی، مکس دیوانه: جاده خشم (برنده نهایی)، مریخی، بازگشته

در بخش بهترین میکس صدا:

پل جاسوس‌ها، مکس دیوانه جاده خشم (برنده نهایی)، مریخی، بازگشته، جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیرد

در بخش بهترین صداگذاری:

مکس دیوانه: جاده خشم (برنده نهایی)، بازگشته، مریخی، سیکاریو، جنگ ستارگان

در بخش بهترین جلوه‌های ویژه:

اکس مشینا (برنده نهایی)، مکس دیوانه: جاده خشم، مریخی، بازگشته، جنگ ستارگان نیرو بر‌می‌خیزد

در بخش بهترین فیلم کوتاه، اکشن زنده:

آواماریا، روز اول، همه چیز خوب خواهد شد، شاک، شاترر (برنده نهایی)

در بخش بهترین فیلم کوتاه، انیمیشن:

داستان خرس (برنده نهایی)، پرولوگ،‌ جهان فردا، تیم افسانه‌ای سانجای