تاریخ انتشار خبر: ۳ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۶:۰۳
کد مطلب : 50865
یادداشت:

برهنه شدن یا نشدن در عزاداری مسئله این نیست/علیکم بالمتون لا بالحواشی

بعد از عاشورای سال ۶۱ هجری قمری و جاری شدن خون خدا و اهل بیت (ع) مطهرش ، این خون جاری شده مسبب و جریان ساز خط فکری و مکتبی اسلام ناب شد ، مکتبی که تمام حرفش سه کلمه بود (( هیات من الذله)).

 

 

به گزارش  عصر آبادان،  به نقل از پایگاه خبری نور حوزه به شهادت تاریخ و مورخان و صاحبان و نویسندگان مقاتل  حضرت سید الشهدا (ع) تمام حرف ثلاله زهرای مرضیه (س) از بدو حرکت و خروج از مدینه تا آخرین لحظه عمر مبارک و شریفشان حتی زمانی که تمام ظلم و تاریکی و کفر پا بر سینه مبارکش نهاده بود، تنها ندای که سر داد این بود (هیهات که فرزند زهرا و علی که تن بر ذلت ظالم نهد).

این تفکر شاه بیت نهضت حسینی از سال ۶۱ هجری قمری تا زمان حال و معاصر است اگر کمی در تاریخ معاصر کشورهای مسلمان مخصوصا کشور عزیزمان ایران توجه کنید خط فکری حضرت سید الشهدا (ع) به خوبی نمایان می باشد.

قطعا آزادگان تمام عالم در هر مذهب و آیینی که هستند با تاسی به این خط فکری توانستند بر ظالمان عصر خود فائق آیند و نمونه و الگوی ثابت شده آن پیروزی انقلاب اسلامی  بر رژیم ستم شاهی و رژیم بعثی صدام میباشد.

مردم ایران زمین با تبعیت از امام خمینی (ره) این آزاد مرد تاریخ معاصر توانستند با پیروی ازخط فکری   مکتب حسینی رژیم طاغوت را سرنگون نمایند  و با تاسی از مولای خود هیچگاه تن به ذلت نداده  و از سرزمین و دین خود در برابر یزیدیان زمان حراست و پاسداری نمودند .

این تفکر و مکتب حسینی محصور در ایران نمانده است امروزه به حمدالله بعد از ۱۳۷۴ سال از واقعه عاشورا  در اقسا نقاط عالم ظهور دارد . مردم مسلمان و شیعه یمن با تاسی برهمین خط فکری توانستند بر حاکم ظالم غلبه کنند و برای اولین بار در سرزمین یمن به صورت علنی و رسمی جشن عید غدیر و ولایت را برگزار نمایند.

مردم کشور های بحرین ، عربستان ، کویت و … با برافراشتن پرچم حضرت سید الشهدا (ع) همچنان در همین خط فکری در حرکت هستند و انشاالله به زودی زود بر ظالمان زمان خود فائق می آیند.

قطعا تنها عاملی که امروز حزب الله لبنان را در برابر تمامی کفر یعنی رژیم صهیونیستی و تمامی ظلم و پلیدی یعنی تروریستهای تکفیری پا برجا نگه داشته است تاسی به خط فکری و مکتبی حضرت سیدالشهدا  (ع) می باشد.

سرزمین سوریه و عراق با وجود مذاهب و فرق گوناگون با تاسی و پیروی از همین خط فکری حضرت سیدالشهدا (ع) بیش از ۳ سال در برابر تمامی کفر ، تکفیر ،وهابیت ، استکبار و کشورهای مرتجع عربی ایستاده اند . امروزه مردم سرزمین سوریه و عراق به حقه در یافته اند که تنها راه سعادت و عزت، ایستادگی در برابر ظالم است .

در کشور عزیزمان ایران در جریان حوادث سالهای ۷۸ و ۸۸ این سینه زنان و عزاداران حضرت سیدالشهدا(ع) بودند که در آن زمان در اثنا عزاداری و سینه زنی تا احساس خطر کردند هیات را رها کرده و با حضور خود در عرصه طومار فتنه گران را در هم پیچیدند. در آن زمانی که در میان غبار فتنه به فرموده مقام معظم رهبری  بعضی از خواص مردود شدند این عزاداران ، سینه زنان ، مداحان ، روضه خوانان انقلابی  حضرت سید الشهدا (ع) بودند که از این آزمایش سربلند بیرون آمدند.

امروز نه تنها در کشور عزیزمان بلکه از نیویورک تا واشنگتن گرفته تا لندن و توکیو، از استرالیا تا قلب اروپا و آفریقا آزادگان جهان همه و همه در قالب دسته جات عزاداری و سینه زنی حضرت سید الشهدا (ع) ندای هیهات من الذله را سر میدهند.

قطعا و بدون تعارف هیات عزاداری و مذهبی امروزه جایگاه و منادی ندای به حقه حضرت سید الشهدا  (ع) هستند . امروزه این مجالس و هیات عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) هستند که خط فکری  و مکتبی حضرت را که همان ایستادگی و مقابله با ظالمان و یزیدیان زمان است را دنبال میکنند.

از بدو انقلاب اسلامی ایران از آغاز مبارزه امام (ره) این هیات عزاداری و مذهبی بودند با تبعیت از حضرت امام (ره) و با با راه انداختن مراسمات عزاداری و برگزاری مجالس روضه خوانی سهم مهمی در به ثمر رساندن این حرکت عظیم داشتند .

دشمنان اسلام و مخصوصا شیعیان به خوبی دریافته اند که یکی از بالهای پرواز سعادتمندی جوامع اسلامی همین تاسی به خط فکری و مکتبی امام حسین (ع) می باشد از این رو به خوبی فهمیده اند اگر میخوهند که بر سرزمینها و ثروتها  آنها تسلط داشته باشند باید این بالها را ساقط نمایند یعنی ریشه تفکر و جریان مبارزه با ظالم را در آنها بخشکانند و آنها را به مسلمانان بی خطر همانند آل سعود تبدیل نمایند.

آنها به نهایت قدرت و جزبه تفکر حضرت سید الشهدا (ع) پی برده اند به طوری که  فو کوهاما متفکر آمریکایی ژاپنی الاصل می گوید : «شیعه پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیر‌های ماست. پرنده‌ای که دو بال دارد، یک بال سبز و یک بال سرخ، بال سبز این پرنده مهدویت و عدالت‌خواهی و بال سرخ او، شهادت‌طلبی است که ریشه در کربلا دارد. این دو بال شیعه را فنا ناپذیر کرده است .اما این پرنده زرهی به نام ولایت پذیری به تن دارد که با آن زره قدرتش دوچندان می‌شود. در میان مذاهب اسلامی، شیعه تنها مذهبی است که به ولایت فقهی نظر دارد. یعنی فقیه می تواند ولایت داشته باشد، این نگاه، برتر از نظریه نخبگان افلاطون است. در صورت تضعیف ولایت فقیه، رفاه طلبی جای شهادت طلبی را می گیرد و پس از آن اندیشه عدالت خواهی و انتظار نیز از جامعه رخت بر می بندد. باید تبلیغات گسترده‌ای را بر ضد مراجع و رهبران دینی شیعه صورت دهیم تا آنها مقبولیت خود را در میان مردم از دست بدهند. چاره ای نداریم جز اینکه روی فرهنگ عاشورا و شهادت‌طلبی هم کار کنیم، باید با حمایت‌های مالی از برخی سخنرانان و مداحان و برگزارکنندگان اصلی این‌گونه مراسم، عقاید و بنیان‌های شیعه و فرهنگ شهادت‌طلبی را متزلزل کرده و مسایل انحرافی به وجود آوریم، به گونه‌ای که شیعه یک جاهل خرافاتی در نظر آید. باید مطالب فراوانی که بر ضد مراجع شیعه جمع‌آوری شده را بوسیله‌ مداحان و نویسندگان منفعت طلب انتشار دهیم. ما باید تا سال ۱۳۸۹ مرجعیت را که سد راه اصلی اهداف ما هستند تضعیف و آنان را بدست خود شیعیان و دیگر مذاهب اسلامی بی تاثیر کرده و در نهایت تیر خلاص را به این فرهنگ و مذهب بزنیم.»

دشمنان اسلام و جریان خط فکری حضرت سید الشهدا (ع) تمام تلاش خود را عزم و جزم  کرده اند تا این جریان را به انحراف و تفرقه بکشانند.البته زمانی ممکن است این انحراف توسط روحانی نما، جاهل ، خود فروخته انجام می گیرد و گاهی از جهالت مداحی در گفتار و اشعارش سوء استفاده می کنند .

این درحالی است که همگان می دانند مهم حفظ و پاسداری از میراث گرانبهای حضرت سیدالشهدا (ع) است این میراث همان تفکر و مکتب حسینی ست که تا به امروز توانسته در برابر تمامی کفر و استکبار مقابله نماید . این جریان امروز توانسته با هدایت مردمان سرزمینهای اسلامی آنها را در برابر تمامی ظالمان و قدرتهای بزرگ فاسد مقاوم و ایستاده قرار دهد. از آنجا که امروزه هیات عزااری و مجالس روضه خوانی سید الشهدا (ع) تکیه گاه و حبل المتین برای تمام آزادگان سر تا سر عالم محسوب میگردد.همگان باید مراقب باشند که خدای نکرده در دام تفرقه میان عزاداران و رهروان امام حسین (ع) گرفتار نگردند.

اصل عزاداری برای حضرت سید الشهدا (ع) بر افراشتن پرچم عزت و ایستادگی در برابر طاغوتها و یزیدیان زمان است و فرع آن مربوط به نوع و محتوای عزاداری می باشد که فرع آن  با تبعیت از احکام مراجع تقلید قابل حل و حاصل است.

چند سالی است که با نزدیک شدن به ایام عزادازی حضرت سید الشهدا (ع) شایعات و شائبه های در سطح جامعه با هر نیتی مطرح می شود. امسال هم در این چند صباح مانده به عزای سالار شهیدان بحث برهنه شدن  یا نشدن در مجالس عزاداری مطرح شده است . فارغ از نظرات مراجع برگوار این نکته حتمی است که مطرح کردن این مطالب هیچ عوایدی ندارد جزء اینکه اصل  و هدف عزادری سید الشهدا(ع) به حاشیه رانده شود همان هدفی که دشمنان از آن هراس دارند.

در آخر همه عزیزان را به فرمایش حضرت  امام روح الله (ره) دعوت مینمایم:

بدانید این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

نویسنده : مجتبی دهقانی