تاریخ انتشار خبر: ۴ , آبان, ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۵:۳۲
کد مطلب : 51172
معاون آموزش و پرورش آبادان خبر داد

برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در ۲۵۴ مدرسه آبادان

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش آبادان از برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در ۲۵۴ مدرسه این شهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در 254 مدرسه آبادان

به گزارش عصر آبادان؛غلامرضا خلیلی‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: بهره‌مندی از توانمندی‌ها و تقویت حس مسئولیت‌پذیری در نسل آینده کشور به عنوان اهداف اصلی از برگزاری این انتخابات است.

وی با بیان اینکه همه باید نسبت به کیفی‌سازی تعلیم و تربیت اهتمام کنند، گفت: از این‌رو از خانواده‌ها انتظار می‌رود تا حضور مستمر و مؤثری را در مدارس داشته باشند.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش آبادان افزود: انتخابات شورای دانش‌آموزی به منظور مشارکت دانش‌آموزان در تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و اجرای مطلوب برنامه‌های آموزشی و تربیتی همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود.

خلیلی‌نیا عنوان کرد: انتخابات دانش‌آموزی از پایه‌های سوم ابتدایی تا چهارم متوسطه در مدارس دخترانه و پسرانه شهر و روستا انجام می‌شود.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش آبادان با اشاره به اینکه تعداد شوراهای دانش‌آموزی بر اساس آمار دانش‌آموزان مدرسه انتخاب می‌شود، گفت: اعضای شورای دانش‌آموزی نسبت به تعداد کل دانش‌آموزان هر مدرسه بین پنج تا ۱۱ نفر و دو نفر نیز به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

وی در پایان افزود: موضوع تشکیل کمیته‌های علمی، هنری، پژوهشی و غیره و فعالیت در این بخش‌ها نیز بر اساس تقسیم‌بندی کمیته‌ها صورت می‌گیرد.

منبع: فارس