تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۵:۴۰
کد مطلب : 113015
مدیرکل بنیاد شهید خوزستان خبر داد:

برگزاری بزرگداشت مادر شهیدان نعمت‌زاده در خرمشهر

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان از برگزاری آیین بزرگداشت مادر شهیدان سید علی‌اکبر، سید حسین و جاویدالاثر سید احمد نعمت‌زاده در خرمشهر خبر داد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان از برگزاری آیین بزرگداشت مادر شهیدان سید علی‌اکبر، سید حسین و جاویدالاثر سید احمد نعمت‌زاده در خرمشهر خبر داد.

عبدالرضا فرجیان اظهار داشت: آیین بزرگداشت مادر شهیدان سید علی‌اکبر، سید حسین و جاویدالاثر سید احمد نعمت‌زاده برگزار خواهد شد.

وی افزود: این برنامه روز چهارشنبه دوازدهم خردادماه امسال با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان بیان کرد: بزرگداشت مادر شهیدان نعمت‌زاده در مسجد جامع خرمشهر برگزار می‌شود و مردم خوزستان از جمله مردم آبادان، خرمشهر یاد این مادر مومنه و فرزندان شهید را گرامی می‌دارند.

بی‌بی سیده فاطمه جزایری، مادر شهیدان سید علی‌اکبر، سید حسین و جاویدالاثر سید احمد نعمت‌زاده در سال ۱۳۰۲ در شهر دارالمومنین شوشتر متولد شد و روز شنبه هشتم خرداد ماه سال ۱۳۹۵ هجری خورشیدی در سن ۹۳ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

این بانوی مومنه که سه فرزند خود را در راه اسلام فدا کرده بود از مهرماه سال ۱۳۵۹ چشم انتظار بازگشت فرزند شهیدش سید احمد بود که در روزهای مقاومت خرمشهر جاویدالاثر شد ولی این انتظار به سر نیامد و پس از ۳۶ سال نزد او رفت.

مادر شهیدان سید علی‌اکبر، سید حسین و جاویدالاثر سید احمد نعمت‌زاده، زن عموی شهیدان جهان‌آرا نیز است و سردار سرلشکر شهید سید محمدعلی جهان‌آرا، فرمانده سپاه خرمشهر در دامان این بانوی مومنه پرورش یافت زیرا در آن زمان با هم در یک خانه زندگی می‌کردند.

شهیدان سید علی‌اکبر، سید حسین و جاویدالاثر سید احمد نعمت‌زاده همگی در خرمشهر به دنیا آمدند و پا به عرصه وجود نهادند.

شهید سیداحمد نعمت‌زاده که در روزهای مقاومت خرمشهر در مهرماه سال ۱۳۵۹ هجری خورشیدی شهید و جاویدالاثر شد، شهید سید علی‌اکبر نعمت‌زاده که در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر حضور داشت در سال ۱۳۶۱ به شهادت رسید و شهید سید حسین نعمت‌زاده نیز در سال ۱۳۶۱ در تپه دوقلوی کربلای فکه شهد شیرین شهادت را نوشید و به آسمان پر کشید.

مرحوم سیدکاظم نعمت‌زاده یکی دیگر از برادران شهیدان سیدعلی‌اکبر، سیدحسین و جاویدالاثر سیداحمد نعمت‌زاده است که در روزهای مقاومت خرمشهر حضوری چشمگیر داشت و در سال ۱۳۸۳ در حالی که برای نماز مغرب خود را آماده می‌کرد در شبستان مسجد جامع خرمشهر همان‌جایی که در آن آموزش قرآن به کودکان و نوجوانان می‌داد دعوت حق را لبیک گفت.

مرجع / تسنیم