تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۷:۲۳:۰۷
کد مطلب : 18323

برگزاری جشنواره کارون به مناسبت ایام نوروز در خوزستان

مدیر کل میراث فرهنگی‎‎ صنایع دستی و گردشگری خوزستان از برگزاری جنشواره کارون در استان به مناسبت ایام نوروز خبر داد.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/08/02/13910802000395_PhotoA.jpg

عصر آبادان – افشین حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: جشنواره کارون به مناسبت ایام نوروز در استان خوزستان و به مرکزیت شهرستان اهواز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به نحوه برگزاری این جشنواره افزود: این جشنواره قرار است به مناسبت ایام نوروز در روزهای پایانی اسفندماه تا اوایل فروردین ماه برگزار شود.

مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به دستگاه‌های مشارکت‌کننده در این جشنواره شاد تاکید کرد: در این جشنواره همه دستگاه‌های مشارکت‌کننده در ستاد نوروزی فعالیت می‌کنند و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های زیادی انجام شده است.

حیدری خاطر نشان کرد: در این جشنواره قرار است آداب و رسوم اقوام ایرانی در ایام نوروز به نمایش گذاشته شود و در این بین به رسومات خوزستان در ایام نوروز توجه بیشتری خواهد شد.

وی تاکید کرد: برگزاری این جشنواره در راستای ترویج آداب و رسوم مردم خوزستان در ایام نوروز است و در این زمینه می‌کوشیم تا فضایی شاد و متنوع را برای گردشگران نوروز خوزستانی فراهم کنیم.

بر این اساس امسال نخستین سالی است که چنین برنامه‌‌هایی به مناسبت ایام نوروز در استان خوزستان برگزار می‌شود و در این زمینه برنامه‌ریزی زیادی انجام شده تا نوروز سال‌جاری با سال‌های گذشته تفاوت داشته باشد.