تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۳:۵۵
کد مطلب : 80719
دریس عضو شورای شهر آبادان:

برگزاری جشن های شهرداری ، تبلیغاتی است / شهرداری هزینه های هنگفت این جشن ها را صرف ساخت فرهنگسرا کند

عصر آبادان: عضو شورای شهر آبادان از صرف هزینه های هنگفت جهت برگزاری جشن های شهرداری به شدت انتقاد کرد.

به گزارش عصر آبادان: یسری دریس عضور شورای شهر که اخیراً انتقادات شدیدی علیه شهردار آبادان مطرح کرده ، در اولین جلسه شورای شهر در سال جدید طی سخنانی اظهار داشت: شهرداری در ایام عید کتابچه ای بین مهمانان نوروزی توزیع کرد که با وجود اینکه حجم فوق العاده بالایی دارد و هزینه هنگفتی پای آن صرف شده ولی مطالعه نشان می داد که پروژه های درج مربوط به سال قبل بوده و این یعنی اینکه شهرداری پروژه چندان جدیدی نداشته و چاپ این کتاب فقط صرف هزینه بوده است.

وی افزود: این در حالی است که خیلی تلاش کردیم تا یک نشریه در شورای شهر با هزینه بسیار کم برای امسال داشته باشیم که با مخالفت عزیزان در شهرداری مواجه شدیم.چنین اتفاقی می افتد جای انتقاد و گله دارد.

دریس تصریح کرد: معاونت فرهنگی شهرداری به کمیسیون فرهنگی شورا پیشنهادی داد که جشنی به مدت ۶ روز در ایام نوروز داشته باشند ، ما گفتیم که ۶ روز زیاد است اگر شما میخواهید برای نوروز جشنی برگزار کنید این را محدود کنید به ۱ روز و با هزینه کمتری کار را انجام دهید در صورتی که ما می دانیم این ها سیاست های تبلیغاتی است ، همین هزینه های هنگفت صرف ساخت یک فرهنگسرا بکنید ، هزینه مراسمات را بردارید یک فرهنگسرا در این شهر احداث کنید.

این عضو شورای شهر یادآور شد: متأسفانه با وجود توصیه های ما و رد کردن لایحه ارسالی از شهرداری بر خلاف نظر ما این جشن برگزار شد و در حالی که هزینه آن باید در شورا تصویب می شد اما به صورت استعلامی کار را انجام دادند.

یسری دریس شیوه آبیاری فضای سبز توسط شهرداری را هم به انتقاد گرفت و گفت: متخصصین بسیاری در شهر هستند که در رابطه با آبیاری فضای سبز و آب شرب آبادان نظر دارند ولی متأسفانه مسئولین ما در این قضیه ورود نکرده اند و انگار که قصد ورود ندارند.

 1. سوشیانس می‌گه:

  شخصیت این خانم آدمو یاد آذر، عروس، جوان و البته سرکش سریال پدرسالار میندازه!
  خانم خلف دریس خلق و خوی نزدیکی با آذر داره و همیشه سازش آهنگ مخالفت کوک میکنه و با پدرسالار شهر یعنی شهردار لجوجانه و سرسختانه بحث و جدل می کنه.

 2. واقع گرا می‌گه:

  تمام این مباحث که مطرح میشه به خاطر دعوای است که خانم دریس با خانم کردی زاده داره . همش از روی لج و لجبازیست و متاسفانه مردم این وسط ضرر میکنند.

 3. قاسم عزیزی می‌گه:

  خانم خلف دریس اگر جشن های شهرداری تبلیغاتی است پس چرا حضور پیدا می کنید و منتظر برده شدن نامتان از تریبون جشن توسط مجری می مانید!!!
  لطفا کمی با ما شهروندان روراست باشید!
  طبق اطلاعات واصله هزینه جشن های نوروزی شهرداری ۳۰ میلیون تومان بوده! من حاضرم چندبرابر این مبلغ را بدم و شما برای ما فرهنگسرا بسازید.
  ضمنا نشریه درآوردن هنر می خواهد و قبل از آن هم مجوز وزارت ارشاد!
  یاد آن فردی افتادم که همش دعا می کرد و از خدا می خواست برنده ی حساب بانکی بشود. عزیزی به خوابش آمد و گفت حداقل ابتدا برو بانک حساب باز کن…!