تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۵:۵۸
کد مطلب : 52885
مدیر کانون پرورش فکری خوزستان خبر داد

برگزاری سومین ویژه برنامه قصه‌گویی استانی «مرثیه‌ای برای خورشید» در آبادان

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از برگزاری سومین ویژه برنامه قصه‌گویی استانی «مرثیه‌ای برای خورشید» در آبادان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری سومین ویژه برنامه قصه‌گویی استانی «مرثیه‌ای برای خورشید» در آبادان

به گزارش عصر آبادان ، عبدالنبی شاکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: سومین ویژه برنامه قصه‌گویی استانی با عنوان «مرثیه‌ای برای خورشید» به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان نهم آذرماه سال جاری در آبادان برگزار می‌شود.

وی افزود: قصه‌گویان برتر خوزستان پس از حضور در مرحله‌ حوزه‌ای در سومین ویژه برنامه «مرثیه‌ای برای خورشید» قصه‌های خود را با موضوع عاشورا و قیام امام حسین(ع) و یاران با وفایش بازگو می‌کنند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان تصریح کرد: این جشنواره ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۹ آذرماه ۹۳ در سالن آمفی‌تئاتر کانون شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آبادان آغاز به‌کار خواهد کرد.

این مدیرکل فرهنگی، انتقال اهداف و ارزش‌های قیام امام حسین (ع) و شناساندن قیام عاشورا به زبان کودکانه در قالب قصه به کودکان و نوجوانان و افزایش و تبادل تجربه قصه گویان استان را از اهداف برگزاری این ویژه برنامه عنوان کرد و افزود: قصه‌گویان در این ویژه برنامه در دو نوبت صبح و عصر قصه‌گویی خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ویژه برنامه قصه‌گویی استانی با عنوان «مرثیه‌ای برای خورشید» در حالی باری سومین بار در آبادان برگزار می‌شود که، این جشنواره ابتدا به صورت کتابخانه‌ای در سال ۸۹ در کانون مرکز شماره ۵ اهواز کار خود را آغاز کرد.

با توجه به استقبال مربیان کانون مراکز اهواز و ملاثانی این برنامه در سال ۹۰ به صورت حوزه‌ای و در ادامه در سال ۹۱ این ویژه برنامه به صورت استانی برگزار شد.

این ویژه برنامه سال گذشته به میزبانی شهرستان آبادان و با حضور ۳۵ قصه‌گو برگزار شد و قرار است سومین ویژه برنامه قصه‌گویی استانی با عنوان «مرثیه‌ای برای خورشید» برای دومین بار در آبادان برگزار شود.

منبع: فارس