تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۱۸:۰۵:۱۰
کد مطلب : 111054

برگزاری ششمین کنگره ملی تروما و طب رزم در آبادان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از برگزاری ششمین کنگره ملی طب رزم و آیین اعطاء جایزه ملی شهید دکتر رهنمون ۱۲ تا ۱۳ اسفندماه در آبادان خبر داد

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از برگزاری ششمین کنگره ملی طب رزم و آیین اعطاء جایزه ملی شهید دکتر رهنمون ۱۲ تا ۱۳ اسفندماه در آبادان خبر داد.

علیرضا آموزنده سه شنبه افزود:ششمین کنگره ملی تروما و طب رزم ، دوازدهم و سیزدهم اسفندماه جاری در بیمارستان صحرایی علی ابن ابیطالب (ع) واقع در ۱۳ کیلومتری جاده آبادان- اهواز برگزار می شود.

وی اظهارداشت:همچنین آیین اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون نیز عصر چهارشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در سالن سینما نفت آبادان برگزار می گردد.

آموزنده گفت:دراین کنگره، چند بخش علمی از جمله آسیب های اعضای مختلف بدن در مواجهه با تروما و حملات شیمیایی مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

وی افزود:در این کنگره پزشکان و جراحان فعال در سال های دفاع مقدس، خانواده شهدای جامعه پزشکی و پزشکان حضور دارند و از مناطق عملیاتی دفاع مقدس نیز دیدن می کنند.

در مراسم اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون، از هشت خانواده شهید جامعه پزشکی شامل سه پزشک شهید، دو دانشجوی پزشکی شهید، دو امدادگر، پرستار و بهیار شهید و یک فرمانده بهداری شهید، تقدیر و تجلیل به عمل می آید.

شهید دکتر محمدعلی رهنمون اوایل سال ۱۳۶۰ با کمک جمعی کوچک از فارغ التحصیلان پزشکی و همسنگر خود در تهران به عضویت بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و از همان روزهای نخست در ساماندهی این نهاد همت گماشت و در راه اندازی وتجهیز و پذیرش مسئولیت اولین بیمارستان متعلق به سپاه پاسداران که هم اکنون بعنوان یکی از مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) است، نقش ایفا کرد.

اوایل سال ۱۳۶۱ به منطقه جنوب بازگشت و در اداره و تجهیز بیمارستان صحرایی شهید کلانتری در منطقه اندیمشک و بیمارستان شهید بقایی اهواز همت گماشت.

شهید دکتر رهنمون، در عملیاتهای جنوب و غرب کشور مسئولیت بیمارستان های صحرایی را در آن مناطق عهده دار بود و سرانجام در سپیده دم روز ششم اسفند ماه سال ۱۳۶۲ در عملیات غرور آفرین خیبر در سنگر همیشگی خود در بیمارستان صحرایی خاتم الانبیا (ص) در منطقه طلائیه به لقاءالله شتافت.

مرجع / ایرنا