تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۹:۳۳:۰۷
کد مطلب : 87576
رئیس جمعیت هلال‎احمر آبادان خبر داد

برگزاری مانورهای ۳‎گانه هفته صلیب سرخ و هلال احمر در آبادان

رئیس جمعیت هلال‎احمر آبادان از برگزاری مانورهای سه‎گانه هلال‎احمر به مناسبت هفته جهانی صلیب‎ سرخ و هلال‎احمر در این شهرستان خبر داد.

فرزاد آلفونه با اشاره به اینکه از ۱۸ تا ۲۲ اردیبهشت‎ماه هر سال به عنوان هفته جهانی صلیب سرخ و هلال‎احمر شناخته می‎شود، اظهار کرد: جمعیت هلال‎احمر آبادان نیز به همین مناسبت و به رسم سال‎های گذشته برنامه‎هایی را برای این هفته تدارک دیده‎ که از روز ۱۸ اردیبهشت‌ماه آغاز و تا ۲۲ این ماه ادامه خواهند داشت.

وی در تشریح این برنامه‎ها گفت: در سومین روز از این هفته، برنامه‎ای را در جهت آمادگی هرچه بیشتر امدادگران جمعیت هلال‎احمر آبادان برگزار کرده که با موفقیت به اجرا درآمد.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان ادامه داد: در این برنامه، تعدادی از امدادگران هلال‎احمر آبادان در قالب دو گروه ۶ نفره متشکل از دختران و پسران امدادگر شرکت داشتند.

آلفونه توضیح داد: این مانور به این صورت بود که این دختران و پسران با استفاده از کلاه کاسکت به موتورسواری پرداختند.

وی افزود: این مانور علاوه بر اینکه جنبه آموزشی داشت و باعث می‎شد تا فرهنگ استفاده از کلاه کاسکت و همچنین رعایت صحیح قوانین موتورسواری به تماشاگران آموزش داده شود، برای خود امدادگران نیز جنبه رقابتی داشت و موجب می‎شد تا در فعالیت‎های خود جدیت بیشتری نشان دهند.

رئیس جمعیت هلال‎احمر آبادان در پایان با اشاره به ادامه برنامه‎های هفته صلیب سرخ و هلال‎احمر خاطرنشان کرد: امروز نیز مانوری را با عنوان «زلزله، اسکان، جاده‎ای» در محل جمعیت هلال‎احمر آبادان اجرا خواهیم کرد که همانطور که از نامش پیداست، اجرای سه مانور در قالب یک مانور به صورت مشترک خواهد بود.

 منبع: فارس