تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۲۵:۴۳
کد مطلب : 71598
مدیر فرودگاه آبادان خبر داد:

برگزاری مانور کامل فرودگاه آبادان ۵ و ۶ اسفند

مدیر فرودگاه آبادان از برگزاری مانور کامل فرودگاه طی دو روز پنجم و ششم اسفندماه سال جاری خبر داد.

ظهر امروز مانور طرح اضطراری دور میزی با حضور ارگان‌های امنیتی و امدادی شهرستان آبادان با هدف آمادگی عوامل مرتبط در فرودگاه آبادان اجرا شد. در این مانور رومیزی، هر یک از ارگان‌ها مانور طرح اضطراری را در قالب تمرین رومیزی اجرا کردند.

مدیر فرودگاه آبادان در این برنامه هدف از برگزاری این مانور را تمرین رومیزی و بررسی نقاط ضعف و قوت مانور ارگان‌ها یاد کرد و اظهار داشت: براساس دستورالعمل سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری(ایکائو) و اخذ دریافت گواهینامه فرودگاهی، مانورهای شش‌ماهه(دورمیزی)، سالانه و دوسالانه در دستور کار این اداره‌قرار گرفته است که توسط مدیر ایمنی فرودگاه آبادان برنامه ریزی و اجرا می‌شود.

محمدرضا رضایی خاطرنشان کرد: ارزیابی توانایی‌ها، تمرین وظایف همه ارگان‌های مرتبط در هنگام بحران، آمادگی و چگونگی مدیریت بحران در وضعیت‌های مختلف اضطراری، آشنایی مدیریت و کارکنان فرودگاه و سایر ارگان‌های درگیر در شرایط اضطراری با یکدیگر و بهره مندی از خدمات یکدیگر، فراهم بودن تجهیزات در حالات اضطراری، رفع نواقص احتمالی بالقوه و افزایش توان عملیاتی درهنگام بروز سانحه ازجمله نتایج مثبت برگزاری مانور بیان کرد.

وی در تشریح این مانور رومیزی گفت: بر اساس سناریوی این مانور، هواپیمای فرضی F100  پس از نشستن روی باند ۱۴ به علت شکستن ارابه فرود از باند خارج شده و در کنار باند دچار حادثه و حریق می‌شود.

مدیر فرودگاه آبادان در پایان عنوان کرد: مانور کامل فرودگاه آبادان پنجم و ششم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

در مانور رومیزی مدیر، معاونان، روسای ادارات، مدیر ایمنی، ایمنی و آتش‌‌نشانی، مراقبت پرواز، سوخت گیری هواپیمایی، یگان حفاظت هواپیمایی، پلیس، حراست و روابط‌عمومی فرودگاه آبادان و معاون مدیریت ایمنی و استانداردهای فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و نمایندگان فرمانداری (ستاد بحران حوادث غیرمترقبه)، آتش‌نشانی، شرکت هواپیمایی ایران‌ایر، هلال‌احمر، مرکز فوریت‌های پزشکی، شهرداری، پلیس راهور شهرستان آبادان حضور داشتند و نسبت به وظایف سازمانی خود در اجرای مانور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مرجع / فـارس