تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۴:۲۳
کد مطلب : 52382
مدیر موسسه قرآنی بصیرت آبادان خبر داد

برگزاری مسابقه عکس محرم ویژه کودکان و خردسالان آبادانی

مدیر مؤسسه قرآنی بصیرت آبادان‌ از برگزاری مسابقه عکس محرم با موضوع عاشورای حسینی ویژه خردسالان و کودکان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری مسابقه عکس محرم ویژه کودکان و خردسالان آبادانی

به گزارش عصر آبادان ، فاطمه حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان با بیان اینکه امروزه جامعه با وسایل ارتباطی روز از جمله موبایل،‌ تبلت و غیره انس بیشتری برقرار کرده و استفاده از این ابزارهای ارتباطی در جامعه افزایش یافته است،‌ گفت: این موسسه در راستای پاسداشت مکتب عاشورا و آشنایی کودکان با فلسفه قیام امام حسین(ع) مسابقه عکسی را برنامه‌ریزی کرده است که به اجرا گذاشته می‌شود.

وی از ترغیب و هدایت کودکان به سمت مکتب حسینی و آشنایی آنان با زوایای مختلف واقعه عاشورا افزود: در این مسابقه از کودکان خواسته شده لحظاتی که با واقعه عاشورا ارتباط روحی و روانی عمیق‌تری برقرار کرده و آن لحظات احساس قلبی آنها را برانگیخته است را به تصویر بکشند.

حقیقی اظهار کرد: بر این اساس کودکان در آئین‌های عزاداری‌ حسینی با دید آگاهانه‌تری حاضر می‌شوند و این حضور مقدمه آشنایی آنان را با مکتب اهل بیت(ع) و به‌ ویژه امام حسین(ع)‌ فراهم می‌سازد.

وی تصریح کرد: کودکان علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه می‌توانند آثار خود را تا ۲۰ محرم به محل دبیرخانه واقع در‌ چهل‌متری، ایستگاه یک ذوالفقاری مرکز قرآن کریم بصیرت ارسال کنند.

وی یادآور شد: پس از دریافت آثار و انجام داوری  ۷۲ اثر به تعداد یاران امام حسین(ع) برگزیده و به آنها جوایزی اهدا می‌شود.

منبع: فارس