تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۴:۳۰:۱۵
کد مطلب : 97936
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبادان خبر داد

برگزاری همزمان مراسم احیای شب‌های قدر در مساجد آبادان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبادان از برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر به طور همزمان در مصلی نماز جمعه و مساجد این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همزمان مراسم احیای شب‌های قدر در مساجد آبادان

حجت‌الاسلام سید فخرالدین رضوی‌پور با تشریح برنامه‌های در نظر گرفته شده برای مراسم احیای شب‌های قدر در این شهرستان اظهار کرد: مراسم شب‌های قدر در آبادان از یکشنبه، شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با مرکزیت مصلی نماز جمعه شهرستان، همزمان در ۸ مسجد آبادان آغاز شده و پذیرای مردم مومن و شب‌زنده‌دار در این شب‌های پرفضیلت خواهند بود.

وی افزود: این مراسم در مصلی نماز جمعه آبادان از ساعت ۲۳ یکشنبه‌شب آغاز می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آبادان با ذکر نام مساجدی که در آبادان به اجرای این مراسم خواهند پرداخت گفت: مسجد موسی بن جعفر (ع) در خیابان طالقانی، مسجد شهید بهشتی در میدان طیب، مسجد حضرت ابوالفضل (ع) در فیه، مسجد امام رضا (ع) و مسجد حجت (عج) در منطقه سده، مسجد امیرالمومنین (ع) و حجت (عج) هر دو در خیابان یک احمدآباد و مسجد علی بن موسی الرضا(ع) در خیابان ۴ ذوالفقاری، مساجدی هستند که در شهرستان آبادان میزبان مردم مومن آبادان در مراسم احیای شب‌های قدر هستند.

رضوی پور با بیان اینکه این مراسم مانند هر سال با تلاوت آیات قرآن آغاز خواهند شد، ادامه داد: در ادامه مراسم سخنرانان بومی شهرستان آبادان به ایراد سخنرانی پرداخته و سپس دعای جوشن کبیر و دعای قرآن به سر خوانده می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: این مراسم حدودا تا ساعت ۳ تا ۳:۳۰ صبح ادامه یافته و از شب‌زنده‌داران با وعده سحری پذیرایی خواهد شد.

منبع:فارس