تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۷:۰۴:۰۳
کد مطلب : 18306

برگزاری ۲۳ کارگاه آموزشی ارتقای امنیت اجتماعی خوزستان

فرمانده نیروی انتظامی خوزستان از برگزاری ۲۳ کارگاه آموزشی در طرح ارتقای امنیت اجتماعی استان خبر داد.

عصر آبادان –  احمدرضا اسحاقی در حاشیه رژه ارتقای امنیت اجتماعی که صبح امروز در بلوار ساحلی برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: مانور ارتقای امنیت اجتماعی خوزستان در هفته جاری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این مانور یک جامعه هدف تعریف شده است و آموزش‌های همگانی در قالب کارگاه‌های آموزشی با ۲۳ عنوان در گروه‌های هدف معلمان، مربیان آموزش و پروش در مقطع متوسطه، ائمه جماعات و جمعه، اصناف، رانندگان تاکسی، تاکسی سرویس‌ها و سرویس مدارس برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی خوزستان خاطرنشان کرد: ۹۰۰ هزار بروشور با ۹ عنوان از جرایمی که ممکن است مردم قربانی آن شوند، بین جامعه هدف توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۳۵ هزار لوح فشرده در زمینه ارتقای امنیت در استان تهیه شده است و در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد، عنوان کرد: بخش اصلی کار در طول هفته برخورد با مجرمان تحت تعقیب، اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس مردم است.

اسحاقی با بیان اینکه با این آموزش‌های همگانی سطح امنیت عمومی ارتقا می‌یابد، ادامه داد: پیام پلیس، حرف مردم است، مردم از افرادی که به جان، مال و ناموس آن‌ها تعدی می‌کنند متنفر هستند و ما تا پای جان، پای مال و جان و ناموس مردم ایستاده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه مشارکت در ایجاد امنیت، تک تک آحاد جامعه را شامل می‌شود، تصریح کرد: اگر در این مانور دانش‌آموزان در اولویت قرار گرفته‌اند به این دلیل است که نوجوانان بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

فرمانده نیروی انتظامی خوزستان عنوان کرد: آنچه در آموزش مهم است بالا بردن سطح معلومات مردم در زمینه چگونگی برخورد آن‌ها با مجرمان است.

 

وی خاطرنشان کرد: برقراری تعامل با مردم و مشارکت دادن آن‌ها باعث می‌شود تا خودآگاهی در تک تک آحاد جامعه ایجاد شود و نتیجه آن خودکنترلی است.

 

 

 

فارس