تاریخ انتشار خبر: ۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۳:۴۵:۲۱
کد مطلب : 40874
مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)

برگزیدگان خارجی جشنواره رضوی ، در دهه کرامت معرفی می شوند

عصر آبادان: مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از معرفی هشت نفر برگزیدگان خارجی جشنواره رضوی در دهه کرامت خبر داد.

bonyad-imam-reza

سیدجواد جعفری  روز یکشنبه در گفت و گو با عصر آبادان ضن اعلام این خبر افزود: برگزیدگان جشنواره رضوی از ۲۰۰ نقطه دنیا عمدتا از ۲۱ کشور در آسیا، ۳۱ کشور در افریقا و پنج کشور در امریکا و اروپا در اختتامیه جشنواره حضرت امام رضا(ع) در مشهد معرفی و تجلیل می شوند.

وی اضافه کرد: مجموعه اجرا شده جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در کشورهای خارجی با موضوع فستیوال فیلم، همایش علمی، نمایشگاه هاو مسابقات فرهنگی خواهد بود.

وی ۸۵ عنوان ویزه برنامه در داخل کشور را یادآور شد و افزود: در دهه کرامت سه نوع برنامه که یک بخش آن جشن های مردمی عمدتا در اماکن متبرکه و مذهبی، امام زادگان و مساجد توسط خانواده ها، دانشگاهها، مجامع فرهنگی برگزار می شود.

جعفری اظهار داشت: بخش دوم جشنواره های فرهنگی و هنری در ۱۵ استان کشور با موضوعات ادبی و فرهنگی، ۱۲ استان با موضوع هنری و سینمایی، فیلم مستند کوتاه، هنرهای نمایشی و تجسمی، پویا نمایی و نماهنگ و هفت استان میزبانی همایش های علمی و پژوهشی با موضوع و سبک زندگی رضوی و سه استان دیگر با موضوع مطبوعاتی پرداخته می شود.

وی گفت: امید است همانگونه که در کشور برنامه ریزی شده یک پارچه به احترام حضرت امام رضا(ع) یک فضای با نشاط، الهام گرفته از آموزه های رضوی در سطح ملی و بین المللی به وجود آید.