تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۷:۰۴
کد مطلب : 30410

بسته شدن صفحات توهین به پیامبر(ص) در توئیتر

مقامات اداره مخابرات و ارتباطات پاکستان در فاصله پنجم تا چهاردهم ماه می جاری بیش از پنج درخواست با هدف مسدود شدن موضوعات مختلف در توئیتر ارسالی برای پاکستان شدند.

سایت اینترنتی توئیتر به درخواست اداره مخابرات و ارتباطات پاکستان موضوعات و مفاهیم توهین آمیز به ساحت مقدس رسول اکرم (ص) را که برای پاکستان ممکن است مخابره شود را مسدود می کند.

به گزارش روزنامه واشنگتن تایمز خبر داد؛ پیش از این دولت پاکستان دسترسی به سایت توئیتر را برای شهروندان خود ممنوع و مسدود کرده بود اما این بار شرکت توئیتر ضمن موافقت با درخواست پاکستان اقدام به جلوگیری و فیلتر کردن موضوعاتی با مفاهیم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) برای دریافت کنندگان پاکستان کرده است.

مقامات اداره مخابرات و ارتباطات پاکستان در فاصله پنجم تا چهاردهم ماه می جاری بیش از پنج درخواست با هدف مسدود شدن موضوعات مختلف در توئیتر ارسالی برای پاکستان شدند. این اولین باری است که شرکت توئیتر با درخواست دولت پاکستان برای مسدود کردن برخی از موضوعات ارسالی برای این کشور موافقت می کند.

همین گزارش حاکی است – در ماه می سال گذشته میلادی دولت پاکستان پایگاه توئیتر در این کشور را نیز به دلیل نشر مطالب کاریکاتوری موهین و توهین آمیز به ساحت مقدس رسول اکرم (ص) برای مدتی مسدود و فیلتر کرده بود .

منبع: واحد مرکزی خبری