تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۱:۵۷
کد مطلب : 73530
فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان:

بسیج آماده است تا در معضل ریزگردها به دولت کمک کند

سردار حسن شاهوار پور اظهار داشت:بسیج این آمادگی را دارد تا برای حل مشکل ریزگردها با تمام قوا وارد عمل شودو در این زمینه به دولت کمک کند.

 

 

 
 سردارحسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص معضل گردوخاک در استان اظهار داشت:بسیج این آمادگی را دارد تا برای حل مشکل ریزگردها با تمام قوا وارد عمل شود و در این زمینه به دولت کمک کند.
وی ادامه داد:از آنجا که بخشی از این گردوخاک ها منشا داخلی دارد درختکاری، کشت نهال و مالچ پاشی باعث تثیبت شن های روان می شود که امروز به کانون این ریزگردها تبدیل شده اند.
سردارحسن شاهوارپور گفت:در صورتی که دولت بودجه ای برای این کار اختصاص دهد و امکانات لازم را فراهم کند بسیجیان خوزستان می توانند با کار جهادی در کمترین زمان عملیات تثیبت را آغاز کنند و تا حدودی خسارات این پدیده را کم کنند.
وی افزود:بخش دیگری از این معضل هم ریشه در کشورهای دیگر دارد که مسئولین دولت باید همت کنند و با یک دیپلماسی فعال این موضوع را پیگیری کنند.
فرمانده سپاه خوزستان اضافه کرد:نیروی مردمی بسیج در همه بحران ها برای خدمتگزاری به آحاد جامعه آماده بود و هست و چنانچه در خصوص این معضل نیز درخواست شود منابع انسانی عظیم بسیج مانند همیشه در صحنه حاضر خواهند بود.