تاریخ انتشار خبر: ۷ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۳:۵۵:۵۴
کد مطلب : 56244
فرمانده سپاه آبادان در گفت و گو با عصر آبادان:

بسیج در حال فتح قله های علمی و تصرف میدان های سازندگی است/در مذاکرات باید تمام حقوق تضییع شده ملت به ایران برگردد

عصر آبادان: سرهنگ پاسدار عادل عساکره گفت: می توان گفت امروز بسیج در همه عرصه ها ورود کرده و به دنبال فتح قله های علمی و تصرف میدان های سازندگی و پیشرفت است.

asakereh-j-sarhang

به گزارش عصر آبادان ، سرهنگ عساکره فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان در گفت وگو با خبرنگار عصر آبادان با اشاره به برنامه های هفته بسیج در شهرستان اظهار داشت: در هفته بسیج امسال به مانند سال های گذشته نیز برنامه های متنوع بصیرتی ، رزمی،ورزشی،هنری و … به اجرا در آمد.

وی افزود: در این هفته ، رزمایش الی بیت المقدس با حضور ۶ گردان بیت المقدس ناحیه مقاومت بسیج آبادان تحت عنوان شهید شاخص کشوری شهید جنگیزه ای را داشتیم که جوانان غیور و دلاورمردان این خطه با انوع تاکتیک های نظامی،عملیات های تاخیری،هلی برد و ضد هلی برد ، کمین و ضد کمین، آرام سازی و پدافند غیر عامل و … آشنا شدند.

عساکره یادآور شد : هدف از این رزمایش ، بالابردن توان رزمی بسیجیان و ارتقاء ضریب دفاعی شهرستان برای مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی احتمالی بوده است.

فرمانده سپاه آبادان خاطرنشان کرد: در این هفته همچنین یادواره های متعدد شهدا با حضور شخصیت های پرآوازه ی دفاع مقدس به عنوان سخنران برگزار و به لطف حقتعالی با استقبال چشمگیر مردم و خانواده های معزز شاهد روبرو شد.

ای پیشکسوت عرصه جهاد وشهادت در ادامه گفت: یکی از مهم ترین برنامه های هفته بسیج در آبادان ، گردهمایی بزرگ بسیجیان آبادان تحت عنوان سرهنگ عساکره افزود: همایش شکوه مقاومت بود که به مناسبت سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل ارتش بیست میلیونی و تاسیس سازمان بسیج صورت گرفت.

وی اظهار داشت: در این همایش ، جوانان عزیز گردان های عاشورا ، الزهرا(س)،کوثر ، بیت المقدس و بسیجیان اقشار مختلف کارگری،دانش آموزی،دانشجویی و اصناف و … ضمن گرامیداشت ۵ آذر سالروز تاسیس بسیج ، با آرمان های متعالی حضرت امام(ره) و ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای بیعتی دوباره بستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان یادآور شد: همچنین غبار روبی گلزار شهدای آبادان را به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های این هفته به اجرا در آوردیم چرا که معتقدیم شهدا چراغ راه و ولی نعمت های ما هستند و اگر امروز آرامش و امنیتی بر کشور برقرار است مرهون فداکاری و شهادت آنهاست.

عساکره به اهمییت فرمان تاسیس بسیج توسط امام(ره) پرداخت و گفت: حضرت امام چندین دستور تاریخی صادر کردند که هر چه زمان می گذرد ما بیشتر به حکمت،معرفت و آینده نگری آنها حضرت پی می بریم . دستور تاسیس بسیج مستضعفین ، از جمله ی آن فرمان ها است.

وی افزود: انقلاب ما ، یک انقلاب مردمی است و تنها خود مردم می توانند از انقلاب صیانت کنند.قائله های زیادی در طی این مدت حکومت جمهوری اسلامی بر کشور ما گذشت از جمله جنگ تحمیلی ۸ ساله و … که اگر حضور بسیج مردمی نبود نیروهای نظامی به تنهایی قادر به موفقیت در آن عرصه های فرسایشی و خطرناک نبودند.

فرمانده سپاه آبادان اظهار داشت: بعد از دفاع مقدس نیز همان بسیجیان که در دانشگاه دفاع مقدس پرورش یافته بودنداین بار برای سازندگی کشور وارد عرصه آبادانی کشور شدند.طنین تفکر بسیجی در کشور بعد از جنگ تحمیلی ، باعث شد کارهای بسیار بزرگی انجام شود. به عنوان نمونه همین تفکر بسیجی در آبادان خودمان باعث راه اندازی و رونق گرفتن پتروشیمی و پالایشگاه شد.

سرهنگ پاسدار عادل عساکره یادآور شد: در عرصه جنگ نرم نیز آن کسانی که امروز در خط مقدم مبارزه با کفار و دشمنان با آنها مبارزه می کنند ، بسیجیان هستند.در واقع می توان گفت بسیج در همه عرصه ها ورود کرده و به دنبال فتح قله های علمی و تصرف میدان های سازندگی و پیشرفت است.

وی گفت: به لطف خداوند متعال ، تفکر بسیجی و حرکت جوهری و انقلابی از مرزهای جمهوری اسلامی فراتر رفته و به آزاده های جهان منتقل شده است. امروز در سوریه و عراق آن چیزی که سد محکم و دژ شکست ناپذیری در مقابل تکفیری ها شده ، نیروهای مردمی هستند که با الگو برداری از بسیج ایران برای مقابله با تهدید و تهاجم دشمن تکفیری به میدان آمده اند. این تنها بخشی از برکات عظیم بسیج است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان همچنین به موضوع مذاکرات اخیرو دستاوردهای آن برای کشورمان پرداخت و تصریح کرد: اگر روشنگری های رهبر معظم انقلاب و حمایت مردمی نبود ، شاید مسئولان ما در مقابل هجمه های دچار مشکل می شدند وقافیه را می باختند.

وی افزود: در واقع وقتی مسئولان دیپلماسی با درخواست مؤکد ملت بصیر و رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر رعایت خطوط قرمز نظام مواجه شدند، تلاش زیادی کردند تا با رویکرد پایداری بر اصول اساسی نظام جمهوری اسلامی با طرف مقابل به مذاکره بپردازند.

عساکره ، فرمانده سپاه آبادان در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان دیپلماسی ما باید این نکته را به یاد داشته باشند که حقوق ملت ایران بسیار فراتر از این چیزی است که امروز مطرح می شود. در واقع راه بازگشت حقوق تضییع شده ی این ملت عزیز این است که خطوط قرمز نظام در مذاکرات رعایت شود.

  1. ناشناس می‌گه:

    خداقوت بسیجی دلاور