تاریخ انتشار خبر: ۳ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۳:۱۵
کد مطلب : 91480
آخرین تحولات شرق عربستان:

بسیج مردمی شیعیان عربستان برای مقابله با تکفیری ها/فریادهای”مرگ بر آل سعود” در شرق عربستان

کمیته های مردمی از روز گذشته در شهرها مشغول به فعالیت شدند و با گشت زنی در خیابانها و کوچه ها مسئولیت برقراری امنیت را به عهده گرفته اند.

 مناطق مختلف استان قطیف روز گذشته شاهد اعتراضات گسترده مردمی در محکومیت جنایت تروریستی روز جمعه بود.در این تظاهرات که با نداهای “مرگ بر آل سعود” و ” مرگ بر وهابیت ” همراه بود تصاویر تعدادی از شیوخ وهابی به نمایش درآمد که سالهاست با تکفیر شیعیان دعوت به قتل آنها می کنند.

گرچه نیروهای امنیتی و نظام آل سعود همواره تلاش داشتند تا با اقدامات تحریک آمیز از جمله حملات گاه و بی گاه به مردم و همچنین از طریق شبکه های ماهواره ای اختلاف افکن اهالی این مناطق را وادار به انجام عملیات تخریبی کند اما این بار نیز شیعیان تنها یک روز پس از کشتار نمازگزاران  با راهپیمایی مسالمت آمیز خود نقشه های آل سعود را نقش بر آب کردند.

علما و چهرهای سرشناس شرق عربستان نیز با حضور در صف اول راهپیمایی بر لزوم تشکیل کمیته های حفاظت از مناطق شیعه نشین تاکید کردند.

شیخ طاهر الشمیمی از علمای قطیف در سخنرانی خود در این مراسم تاکید کرد که اگر دولت قادر به ایجاد امنیت خودمان باید با هماهنگی و تشکیل کمیته های مردمی امنیت  شهرهایمان را برقرار کنیم.

وی با یادآوری تجربه مردم عراق در تشکیل الحشد الشعبی اعلام کرد که با الگو گیری از این نیروهای مردمی باید از نیروی جوانانمان در راه حمایت از مردم استفاده کنیم و با تشکیل اتاقهای عملیاتی پس از برنامه ریزی و هماهنگی از مردم و شهرهایمان در برابر تکفیری ها دفاع کنیم.

گفتنی است که کمیته های مردمی از روز گذشته در شهرها مشغول به فعالیت شدند و با گشت زنی در خیابانها و کوچه ها مسئولیت برقراری امنیت را به عهده گرفته اند.

از طرف دیگه گروهی از مردم شهر القدیح گروه خبری و فیلمبرداری العربیه را از مسجد محل حادثه بیرون کردند. این مردم که از فتنه انگیزیهای العربیه به خشم آمده بودند اجازه فیلمبرداری و تهیه گزارش را به کادر خبری این شبکه ندادند .