تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۰:۴۸
کد مطلب : 94441
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان خبر داد:

بعد از دو دهه تعطیلی ؛ بیمارستان شهید بهشتی آبادان افتتاح می شود

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از افتتاح رسمی بیمارستان شهید بهشتی آبادان بعد ازنزدیک به ۲دهه تعطیلی خبر داد.

علیرضا آموزنده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار عصر آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: بیمارستان شهید بهشتی آبادان بعد از نزدیک به ۲دهه تعطیلی صبح روز چهارشنبه همین هفته به منظور خدمات‌رسانی به مردم منطقه افتتاح می‌شود.

وی در همین خصوص اضافه کرد: این بیمارستان با حضور معاون محترم درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت رسمی از ساعت ۱۰ صبح روز بیستم خردادماه افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: این بیمارستان با اعتباری بالغ بر ۱۵۰میلیارد ریال تکمیل و استانداردسازی شد.

وی با اشاره به این موضوع که بیمارستان شهید بهشتی آبادان به عنوان یک مجموعه آموزشی و درمانی آغاز به کار مجدد می‌کند، افزود: اعتبار ساخت این بیمارستان از محل اعتبارات دانشکده علوم پزشکی آبادان و کمک‌های سازمان منطقه آزاد اروند تامین شده است.

آموزنده خاطرنشان کرد: بیمارستان شهید بهشتی آبادان شامل ۴ اتاق عمل، آی سی یو، سی سی یو، زایشگاه و همچنین بخش جراحی زنان و مردان است که بخش اطفال و بخش داخلی آن نیز مجددأ بازگشایی می‌شوند.

وی تصریح کرد: همزمان با راه‌اندازی بیمارستان شهید بهشتی بخش اطاق عمل و طبقات مرتبط با آن در بیمارستان طالقانی آبادان تعطیل می‌شود تا کار بازسازی این بیمارستان نیز در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در ادامه از دیگر پروژه‌های قریب به افتتاح این مجموعه گفت و افزود: بلافاصله بعد از افتتاح بیمارستان شهید بهشتی آبادان به همراه معاون درمان وزارت بهداشت به شادگان رفته و بخش اورژانس بیمارستان شهید معرفی‌زاده این شهرستان را نیز افتتاح می‌کنیم.

وی در پایان همچنین از افتتاح بخش جراحی جدید بیمارستان شهید معرفی‌زاده شادگان همزمان با افتتاح اورژانس این مجموعه در روز چهارشنبه خبر داد.