تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۳:۴۶:۳۹
کد مطلب : 74811
بهروز یاسینی فرزند سرلشکر شهید خلبان یاسینی:

بعد از ۲۱ سال یک نفر در آبادان پیدا شد و نام پدر شهید مرا زنده کرد / شهید یاسینی یک ولایتمدار به معنای واقعی بود

عصر آبادان: فرزند شهید یاسینی گفت:۲۱ سال نام پدر من در غربت بود و امام جمعه آبادان این نام را دوباره زنده کرد.

به گزارش عصر آبادان ، مراسم کنگره سرلشکر شهید یاسینی و شهدای نهاجای خوزستان هنوز هم در سر خط اخبار فرهنگی آبادان قرار داد چرا که این برنامه با شکوه و عظمت و از حیث اجرا و نقل خاطرات بدون تردید در نوع خود کم نظیر بود.

از جمله قسمت های جالب این برنامه سخنان فرزند شهید یاسینی یعنی دکتر بهروز یاسینی است که خستگی از تن حاضرین در مراسم و بانیان برگزاری این یادواره خارج کرد.

وی در سخنانی گفت: من نمی دانم باید چگونه از کسانی که زحمت کشیدند تا این برنامه با این خوبی برپا شود تشکر کنم. واقعا من نمی توانم از برادران دفتر امام جمعه ، شهردار محترم آبادان ، از فرماندهان نهاجا سپاسگزاری شایسته ای داشته باشم.چون این عزیزان کارهای بزرگی کردند که بنده از عهده قدردانی آنها برنمی آیم.

بهروز یاسینی که مسلط و به آرامی سخن می گفت ، افزود: من یک تشکر ویژه می خواهم داشته باشم. بعد از ۲۱ سال یک نفر در آبادان پیدا شد و برای پدر شهید من یادواره گرفت و بعد از این همه سال غربت ، نام او را برای مردم ایران و آبادان زنده کرد و این مرد کسی جز حاج آقای ابراهیمی، امام جمعه آبادان نیست.

behrooz-yasini-imamjome

این فرزند شهید خاطرنشان کرد: از ابتدایی که این موضوع مطرح شد، امام جمعه محترم با روی باز پذیرفتند و گفتند من با تمام وجود برای خدمت به شهید یاسینی و شهدای نیروی هوایی آماده ام و هر کاری لازم باشد انجام می دهم.ایشان هر بار که من تماس گرفتم جواب دادند و پیگیر شدند و واقعا همه کار کردند تا نام پدر شهید من و شهدای خوزستانی نهاجا زنده شود.

وی همچنین در ادامه سخنانش به بیان ویژگی های شهید یاسینی پرداخت و گفت: پدرم به تمام معنا ولایتمدار بودند . ایشان یک ساعت بند طلایی داشت که هدیه مقام معظم رهبری به وی بود، تنها یادگار ما از پدر همان ساعت بند طلایی است که اکنون بندش سوخته، شیشه‌اش شکسته و عقربه‌هایش ساعت ۹ و پنج دقیقه شب را نشان می‌دهد و این نشان از ارادت پدرم به مقام عظمای ولایت بود و تا آخرین لحظه پیوند خود را با رهبری حفظ کرده بود.

یادگار شهید یاسینی افزود: بر همین اساس جمعی از هنرمندان بوشهری در حال تهیه و تدوین فیلمی تحت عنوان «۹ و پنج دقیقه» از حماسه آفرینی‌ها و دلاورمردی‌های پدرم در عرصه دفاع از کیان جمهوری اسلامی هستند.

 

 1. جواد می‌گه:

  خداوندتمام شهیدان اسلام بااخص شهیدانی که فداکاری کردند ولی گمنام بودندرا رحمت نماید .

 2. هفتکلی می‌گه:

  حاج آقاابراهیمی همیشه افتخارش خدمت به مجالس شهدا بودخداونداورارادرپناه امام زمان عج حفظ کند

 3. محمدرضا می‌گه:

  شهیدان زنده اند الله اکبر.

 4. امیر می‌گه:

  شادی روح بلندشهیدیاسینی وسلامتی حاج آقاابراهیمی صلوات”اللهم صل علی محمدوآل محمد وعجل فرجهم”