تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۰:۰۳
کد مطلب : 118751
مدیر روابط عمومی بیمه ایران :

بعید میدانم مدیران بیمه ایران وام های چند صد میلیونی دریافت کرده باشند/ دریافتی های خارج از عرف بازگردانده می‌شود/ از وزارت اقتصاد موضوع را پیگیری کنید

سادات میر دریافت وام های کلان توسط مدیران بیمه ایران را تکذیب کرد و گفت: بعید میدانم کسی از مدیران بیمه ایران چنین وام های چند صد میلیونی دریافت کرده باشند.

بعید میدانم مدیران بیمه ایران وام های چند صد میلیونی دریافت کرده باشند/ دریافتی های خارج از عرف بازگردانده می‌شود/ از وزارت اقتصاد موضوع را پیگیری کنید

به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ افشای برخی از اسناد وام های کلان دریافتی مدیران بیمه ایران چندی پیش در رسانه ها موج جدیدی را به راه انداخت و  واکنش های متعددی از جانب برخی از مسئولین را به همراه داشت.

 

رهبر معظم انقلاب هم در سخنان اخیرشان در روز عید فطر مجددا به موضوع دریافتی های کلان برخی از مدیران اشاره کردند و خواستار رسیدگی مسئولین به این موضوع شدند؛ ایشان استرداد مبالغ پرداختی به این قبیل مدیران را تنها بخش کوچکی از این امر دانستند و در ادامه خواستار مجازات چنین افرادی شدند.

 

رهبر انقلاب در بخشی از بیاناتشان با اشاره به اینکه این طور نباشد که ما سر و صدا کنیم و بعد قضایا را به کلی تمام کنیم و به دست فراموشی بسپاریم، تعبیرات مهمی درباره این حقوق‌ها و برداشت‌ها برشمردند و افزودند: این حقوق‌ها، برداشت‌های غیرمنصفانه و ظالمانه از بیت‌المال است و این برداشت‌ها نامشروع، گناه و خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی است؛ دریافتهای نامشروع باید برگردانده بشود و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند مجازات بشوند. اگر سوءاستفاده از قانون هم شده است، باید این‌ها را از این کار‌ها برکنار بکنند.

 

با توجه به اهمیت موضوع دریافتی های کلان از منظر رهبر معظم انقلاب و همچنین آحاد مردم، پیگیر عاقبت و سرانجام برخی از مدیرانی شدیم که وام ها و حقوق های کلانی عائد آنها شده بود.

 

در همین راستا موضوع وام های نجومی دریافتی توسط برخی از مدیران بیمه ایران را از روابط عمومی بیمه ایران پیگیری کردیم که در هر بار تماسی که با روابط عمومی بیمه ایران داشتیم بنا به دلائل مختلفی گفت و گو را به زمان دیگری موکول می کردند.

 

بالاخره بعد از حدود یک هفته معطلی خبرنگار دانا سید علی رضا سادات میر، مدیر روابط عمومی بیمه ایران در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پاسخ به این سوال که سرانجام مدیران بیمه ایران که وام های کلان دریافت کرده اند چه شد، هیچ گونه پاسخ قاطع و روشنی نداده و موضوع رابه نهاد های دیگری ارجاع داده و گفت: برای اطلاع از وضعیت مدیران متخلف بیمه ایران از وزارت دارایی پیگیر مسئله شوید.

 

وی در ادامه همچنین در بخشی از اظهارات خود دریافت وام های کلان توسط مدیران بیمه ایران را تکذیب کرد و گفت: بعید میدانم کسی از مدیران بیمه ایران چنین وام های چند صد میلیونی دریافت کرده باشند.

 

البته خبرنگار دانا مستنداتی را همراه با نام مدیرانی که وام های کلان دریافت کرده اند به وی ارائه داد.

 

مدیر روابط عمومی بیمه ایران همچنین در پاسخ به این سوال که اگر شما می گویید کسی چنین وام هایی را دریافت نکرده است چرا بعد از انتشار مستندات دریافت وام های مدیران بیمه ایران کسی این مستندات را تکذیب نکرد گفت: به دلیل آنکه در آن زمان موجی در رسانه ها راه افتاد که روزانه خبر های متعددی را از دریافتی های برخی از مسئولین منتشر می شد و به این دلیل چنین خبرهایی تکذیب نشد.

 

سادات میر در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه دستور داده شد تا دریافتی هایی که خارج از عرف است مسترد شود، بیان کرد: با توجه به بیانیه وزارت دارایی دستور داده شد مدیرانی که وام ها و حقوق های خارج از حد عرف دریافت کرده اند این مبالغ را به نهاد های مربوطه برگدانند.

 

انتهای پیام/ت