تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۲:۲۰:۳۳
کد مطلب : 94161

بلاتر از دلیل استعفا خود پرده برداشت

سپ بلاتر رئیس مستعفی فدراسیون بین المللی فوتبال ، فیفا ، از دلایل خود برای استعفا از این سمت پرده برداشت.

بلاتر که به تازگی برای پنجمین بار به عنوان رئیس فیفا انتخاب شده بود اعلام کرد به خاطر مصلحت فوتبال و این فدراسیون از سمت خود کناره گیری کرده است.

سپ بلاتر ۷۰ ساله در انتخابات ریاست فیفا شاهزاده علی از اردن را شکست داد و روز بیست و نهم ژوئن برای بار پنجم ریاست فیفا را عهده دار شد اما پس از آن به سبب اتهامات وارده و فشارهایی که روی وی وجود داشت از این سمت استعفا کرد.
مقامات فیفا اقدام به بازداشت هفت تن از مدیران فیفا به اتهام فساد و رشوه خواری کردند و مقامات سوییس نیز پرونده ای را برای رسیدگی به روند واگذاری میزبانی جام جهای جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ به روسیه و قطر باز کردند.
سپ بلاتر در این باره خاطر نشان کرد :‌ «من به منظور کاهش فشار وارده بر فیفا ، دفتر خود را تحویل دادم».
وی افزود :‌ «من تنها خواستار حفاظت از فیفا به عنوان یک نهاد و به طور کل فوتبال هستم.در یک نشست فوق العاده اصلاحات بیشتری صورت خواهد گرفت و رئیس جدید انتخاب خواهد شد».
میشل پلاتینی رئیس اتحادیه فوتبال اروپا ، یوفا ، و فیگو که خود نیز نامزد ریاست فیفا بود و بعدا کناره گیری کرد ،‌از کسانی بودند که خواستار استعفای سپ بلاتر شده بودند.
در همین حال جک وارنر نایب رئیس پیشین فیفا این هفته مدعی شد به زودی حقایقی را درباره مسائل پشت پرده اتهام فساد در فیفا افشا خواهد کرد.