تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۴۲:۳۴
کد مطلب : 93267
به بهانه برپایی

بهای آقای وزیر به کولی های اسپانیایی بیشتر از فرهنگ ایرانی و اسلامی/ آیا نوبت تحقیر فرهنگ به صاحب نواهای کفرآلود می رسد؟

اقدامات وزارت ارشاد در اعطای مجوز به شبه هنرمندان فراری با سابقه ضد دینی و ضد انقلاب در حوزه های مختلف بارها به تحقیر فرهنگ و هنر ایران و مجموعه وزارت متبوع علی جنتی انجامیده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم با برخی از اقدامات نسنجیده در حوزه اعظای مجوزهای موسیقی و بها دادن به شبه هنرمندان ضد فرهنگ و هنر ایران اسلامی برای کشور حاشیه آفرینی کرده است.

 

اعطای مجوز به خوانندگانی که سوابق ضد انقلابی و حتی عضویت در گروهک های جنایت کار منطقه را دارند بدون هیچ بهانه و دلیلی بارها موجبات تحقیر این نهاد فرهنگی را فراهم کرده است.

 

در روزهای اخیر حبر اعطای مجوز به سعید سرگورابی (که نام خود را به پرواز همای تغییر داده است) باز هم برای وزارت کشور حاشیه ساز شده است. کسی که خالق آهنگ هایی مانند ملاقات با دوزخیان و عشق و عقل و آدمی است.

 

 

پرواز همای خواننده ایست که با متواری شدن به خارج از کشور علاوه بر فعالیت های ضد انقلابی ید طولایی در اشعار ضد دین و کفرآلود دارد. بهانه اعطای این مجوز را سخنگوی ارشاد اسلامی پشیمانی وی از عملکرد گذشته خود عنوان کرده است.

 

آیا سرگورآبی از سوابق ضد دینی خود پشیمان است؟

 

چند وقت پیش بود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اقدامی عجیب به ناصر رزازی عضو گروهک ضد انقلاب کوموله و خواننده سیاسی کورد زبان مجوز داد. در آن ماجرا نیز در اقدامی مشابه اعلام شد که رزازی پشیمان است.

 

اما دیری نگذشت که پس از انتشار آلبوم رزازی وی در یکی از شبکه های ضد انقلاب ظاهر شد و اعلام کرد: بدون اجازه من آلبوم مرا منتشر کرده اند… هیچ سنخیتی با جمهوری اسلامی ندارم…

 

 

آیا وزارت فرهنگ وارشاد باز هم می خواهد توسط یک خواننده مطرود دیگر مجموعه خود را تحقیر کند؟ آیا این امکان وجود ندارد که یک خواننده ضد انقلاب و باسابقه در تولید نواهای ضد دینی و کفر آلود بعد از برگزاری کنسرت در تالار وزارت کشور !! زبان به تحقیر مسئولین نظام بگشاید؟

 

آیا این تدبیر مناسبی است؟ اصولا پشیمانی و بازگشت یک خواننده ضعیف که هنرمندان عالم تر و توانا تر از وی در کشور بسیار زیاد هستند چه سودی می تواند داشته باشد و آیا به قبح شکنی آن می ارزد؟ آیا راهی برای این موضوع گشوده نمی شود که بسیاری از کسانی که به کشور خیانت کرده و در خارج به خوشگذرانی پرداخته اند راه را برای بازگشت بدون هزینه خود باز بدانند؟

 

 

چنین اقدام مشابهی در نشستن وزیر کنار یک مثلا فعال فرهنگی معلم الحال اتفاق افتاد و این شخص که بدون دلیل به همایشی با حضور وزیر دعوت شده بود با گسیل دادن دود سیگار خود به سوی علی جنتی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور توهین کرد…

 

آیا وزارت ارشاد به اندازه اداره اماکن نمی تواند خوب و بد را تمیز دهد؟

 

پیشتر نیز قرار بود مجوز کنسرت به یک خواننده خارجی (جیپسی کینگ) از سوی وزارت ارشاد داده شود (که البته داده شد) اما اداره اماکن با تشخیصی مناسب با برگزاری آن مخالفت کرد.

 

 

آیا این تشخیص دشواری است که در شرایط فرهنگی امروز جامعه نیاز کشور به تولیدات فاخر حیاتی تر از هزینه برای کنسرت جیپسی کینگ به عنوان سردسته کولی های اسپانیا است؟ به اندازه ای که ارشاد اسلامی با عنوان اسلامی خود برای هنر ایرانی و فرهنگ اسلامی وظیفه و تکلیف دارد به همان اندازه ادای دین شده است؟ یا اولویت امروز روی رزازی و همای و جیپسی کینگ است؟