تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۴۷:۲۸
کد مطلب : 74528

بهترین تبلیغات ضد سیگار +تصاویر

کمپین‌های تبلیغاتی برای ترک سیگار و آگاه کردن عموم از مضرات سیگار تبلیغاتی در سراسر جهان راه‌اندازی کرده‌اند.

دیدن اینکه کمپین‌های تبلیغاتی برای ترک سیگار تبلیغاتی راه‌اندازی کنند واقعاً امیدوار کننده است و می‌تواند کار خوبی برای آگاه کردن مردم در سراسر جهان باشد.سیگار کشیدن یکی از علل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است. هر سال در هر ۶ ثانیه یک نفر جان خود را از دست می‌دهد و حدود ۶ میلیون نفر در سال می‌شود که بیش از ۵ میلیون نفر از این افراد در اثر کشیدن سیگار جان می‌دهند و بیش از ۶۰۰ هزار نفر آنها افراد غیرسیگاری هستند که بدون اراده خود در معرض خطر مرگ و میر هستند.

اگر سطح مصرف فعلی ادامه پیدا کند تعداد مرگ و میر تا سال ۲۰۲۰ به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد. بیش از ۸۰ درصد از یک میلیارد سیگاری که در سراسر جهان وجود دارد افرادی هستند که در کشورهای کم درآمد یا متوسط زندگی می‌کنند.

در فرانسه علت مرگ و میر اصلی در اثر سیگار کشیدن است و سالانه ۷۳ هزار نفر در اثر مصرف سیگار جان خود را از دست می‌دهند؛ در واقع از هر دو مرگ یک نفر سیگاری است و این افراد معمولاً بین سنین ۳۵ تا ۶۹ سال دارند.

در قرن بیستم، توتون و تنبکو باعث مرگ ۱۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان بوده است و در صورت کاهش نیافتن مصرف سیگار این تعداد ممکن است تا قرن ۲۱ به یک میلیارد نفر در سال افزایش یابد.

با دانستن این موضوع اکنون می‌توان درک کرد چرا دولت‌ها قیمت سیگار را افزایش می‌دهند و چرا روی بسته‌های سیگار تصاویر ریه سیاه شده را می‌اندازند؛ هیچ دلیلی به غیر از بالا بردن آگاهی مردم از خطر مرگ زودرس نمی‌تواند باشد.

کمپین‌های تبلیغاتی برای اعلام و آگاه کردن مردم از ضرر ۱۰۰ درصدی که سیگار دارد تبلیغاتی انجام داده‌اند و این تصاویر که برخی به شکل طنز نشان داده شده‌اند گویای خوبی برای نشان دادن مضرات سیگار برای عموم است.

هرچه بیشتر سیگار بکشید زودتر می‌میرید!

هرچه بیشتر سیگار بکشید زودتر می‌میرید!
سیگار کشیدن باعث سرطان ریه می‌شود.

سیگار کشیدن باعث سرطان ریه می‌شود.
سیگار کشیدن باعث مرگ می‌شود.

سیگار کشیدن باعث مرگ می‌شود.
با له کردن سیگار زندگی خود را نجات دهید.

با له کردن سیگار زندگی خود را نجات دهید.
17هزار کودک انگلیسی هر سال در اثر نزدیک بودن به افراد سیگاری در بیمارستان بستری می‌شوند.

۱۷هزار کودک انگلیسی هر سال در اثر نزدیک بودن به افراد سیگاری در بیمارستان بستری می‌شوند.
استنشاق قلیان معادل کشیدن 200 سیگار است.

استنشاق قلیان معادل کشیدن ۲۰۰ سیگار است.
سوختن زندگی خود را متوقف کنید.

سوختن زندگی خود را متوقف کنید.
منبع: فارس