تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۱۹:۱۲
کد مطلب : 71612
استاندار خوزستان:

بهترین دستاورد انقلاب اسلامی مقاومت مردمی بوده است/دولت های بعد از انقلاب به خوزستان کم توجهی نکرده اند

عبدالحسن مقتدایی گفت:بهترین دستاورد بعد از انقلاب اسلامی مقاومت مردم بوده است بعد از انقلاب شاهد همراهی مردم با نظام و دولت ها در مقاطع گوناگون بوده ایم.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ، عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی در خوزستان اظهار داشت: بهترین دستاورد بعد از انقلاب اسلامی مقاومت مردم بوده است بعد از انقلاب شاهد همراهی مردم با نظام و دولت ها در مقاطع گوناگون بوده ایم.

وی ادامه داد:علی رغم سختی ها و شدایدی که در استان خوزستان شاهدش بوده ایم ولی مردم استان نسبت به سایر جاهای کشور یک تحمل مضاعفی به خرج دادند.

عبدالحسن مقتدایی گفت:خوزستان به خاطر همجواری با دو استان عراق با مشکلاتی روبروست و تبعات مشکلات کشور همسایه هم به خوزستان منتقل می شود.

 استاندار خوزستان تاکید کرد:اعتقادم این است همه دولت ها بعد از انقلاب به خوزستان کم توجهی نکرده اند کم توجهی بیشتر در یکپارچه سازی  تصمیماتی بوده است که به هم مرتبط بوده اند.

وی ادامه داد:وقتی حجم سرمایه گذاری ها را در صنایع پتروشیمی ،نفت، بخش خصوصی، کشاورزی، سدها و احداث نیروگاه ها می بینیم همه کارهای زیبایی است ولی اشکال کار این بود که تعارضات این طرح ها را باهم بررسی نکردند.

مقتدایی در پایان گفت:همین تعارضات موجب نارضایتی می شود اینکه تبعات زیست محیطی صنعت نیشکر چیست؟ تبعات زیست محیطی پتروشیمی چیست؟ اینها بررسی نشده است سرمایه گذاری های خوبی در طرح های کلان شد ولی تبعات استانی وزیان هایی که مردم دیدند و هنوز می بینند باید محاسبه می شد که از این موضوع غفلت شد.